י"ב תמוז תש"פ
צילום: זיו קורן / לע"מ
לדעת לחיות
הניה גולדברג ג' ניסן תשע"ז    11:21 להתגורר עם ההורים או בנפרד ? הניה גולדברג

האם לעבור להתגורר אצל ההורים אחרי הגירושין ? האם זה שאני גרושה אומר שאני כבר לא אימא טובה ? הניה גולדברג עם הטור השבועי.

כולם יושבים סביב שולחן הסדר. עוד מעט יתחילו. מתארגנים, מביאים מי מלח, ההגדות ביד, הגביעים, היין, המצות, מתחיל להשתרר שקט, עוד רגע אבא שלה יכריז "קדש" ויתחיל סדר ליל פסח מלא הוד והדר...

ופתאום היא מרגישה שהמחשבות מציפות אותה.

כולנו יושבים פה ביחד. כל כך הרבה עבר מאז. איפה אני ואיפה הם. בתקופה הראשונה אחרי שהתגרשתי, חזרתי עם הילדים לגור כאן בבית ההורים. ניסינו הוריי ואני לבנות דרך למגורים באותו בית. הם מאד השתדלו לתת לי הרגשה טובה ואני מצידי, עשיתי הכל כדי לא להכביד. אני אוהבת אותם, אך ככל שעבר הזמן, שמתי לב שמשהו השתבש. אמא שלי (וסבתא של ילדיי) לקחה אותנו על כתפיה. היא דאגה שנאכל טוב, שיהיה לנו כל מה שאנחנו צריכים. אני יצאתי לעבודה, וכשחזרתי הילדים היו רחוצים ושבעים. היה נראה שהכל בסדר.

ואז, שאלתי את עצמי: מה התפקיד שלי עכשיו? הילדים מטופלים. יש מי שדואגת להם, מה נשאר לי לעשות? לשבת אתם? לשחק אתם? ולהגיד אתם קריאת שמע...? פתאום הפכתי לאחותם הגדולה. לא אמא. אמא שלהם היתה אמא שלי, ואני... מה נשאר לי בעולם? גם גרושה וגם לא אמא של ילדי? ההרגשה שאני נבלעת ואין לי משמעות לא היתה נעימה. בקר אחד קמתי בהחלטה נחושה: אני חוזרת הביתה, לעיר הגדולה.

חזרתי. הם הבינו. היה קשה. היתה התמודדות. פתאום כל הדאגה לחיים שלנו היתה עלי. להשכים בבקר. לדאוג שהילדים יקומו, יתלבשו, יאכלו, יצאו לגנים, שאספיק להגיע בזמן, שאם יש בעיה אתם, שאטפל בה, הכל הכל היה על ראשי. אחר כך, הצהריים, הערב, ההשכבה, כמעט התמוטטתי.

זה לא היה פשוט. זה לקח זמן אך בסופו של דבר עמדתי בזה. היום כבר יותר קל. חזרנו למסלול רגוע יותר. טוב לי במצב שאני היום אמא במשרה מלאה.

נכון, זה נשאר קשה. קשה לערוך סדר ליל פסח כשאין אבא בבית. בפסח אנחנו כאן. עוד מעט אבא שלי יעשה קידוש. חשוב לי שהילדים יראו סדר אמיתי של סבא, כדי שידעו איך זה. אבל חשוב לי גם שנחיה חיים נפרדים ועצמאיים.

מה היא היתה צריכה לעשות? הדילמה הזאת חוזרת כל פעם מחדש אצל מי שלצערנו מתגרשים. קשה להקיש מאחד לאחרים. לפעמים ההיבלעות קשה, אך יש גם כאלו שהחיים העצמאיים שלהם הם בלתי נסבלים. במקרה הזה כאן, היא מצאה דרך שבה ביום יום היא חיה חיים עצמאיים אך בחגים הם ביחד. האם זה מתאים לכולן? לא בטוח. לה זה כן התאים.

ומי יודע? אולי יגיע היום שבו היא תינשא מחדש ויגיע האדם הנכון  שיהיה האבא בבית ואז הם יוכלו לערוך סדר משלהם, ואפילו להזמין את ההורים אליהם.

הניה גולדברג, פסיכותרפיסטית לענייני שידוכים ומשפחה

02-6424049 [email protected]

מטבע אחד ושני צדדים לה - הטור של הניה גולדברג כ"ו שבט תשע"ח
הניה גולדברג: התארסתי והתחרטתי - כמעט א' שבט תשע"ח
הניה גולדברג: יש התאמה או תקשורת ? ט"ו טבת תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה