ט"ז כסלו תש"פ
גדלים יחד
מערכת אתר לדעת כ"ב ניסן תשע"ז    12:56 טוב לגדול ביחד - האם זה אומר גם חדר משותף לילדים?

הורים לילדים בגילאים דומים צריכים להחליט האם לגדל אותם בחדר משותף או בנפרד. הדעות בנושא הזה חלוקות, אבל למזלם של ההורים יש לא מעט פתרונות ריהוט שמתאימים לכל החלטה.

מי שיש לו ילדים בגילאים דומים יודע שעליו לקבל בשלב מוקדם החלטה חשובה: האם לגדל אותם בחדר משותף או בנפרד. לכל אפשרות יש כמובן יתרונות וחסרונות אחרים, ולכן הדעות חלוקות אפילו בקרב המומחים.

בנוסף, האפשרות להעניק לכל ילד חדר משלו לא מונעת את הדילמה העקרונית של הורים. מכאן שלא מדובר על סוגיה כספית אלא על נושא בעל השלכות על חיי המשפחה. אין גם תשובה חד משמעית והכל תלוי באופי הסובייקטיבי של הילדים, בשיטת החינוך של ההורים ובתחושת הבטן הפנימית.

חיבור רגשי לעומת אי של פרטיות
היתרונות של חדר משותף באים לידי ביטוי בחיבור רגשי חזק יותר בין האחים. החדר יכול להיות מקום שבו האחים מדברים בחופשיות, מתנהגים בטבעיות ומפתחים מערכת יחסים אמיתית. מנגד, החיסרון הוא תחושת קנאה של אחד האחים ולעיתים גם קושי טכני במהלך משחקים, מנוחה או שינה.

חדרים נפרדים מציעים בעיקר את היתרון של הפרטיות. הם מתאימים לילדים בוגרים שלא מביעים נכונות לחלוק את החדר שלהם עם אחד חדש, ומומלצים עבור הורים שמרגישים שהילד שלהם מספיק בוגר כדי להסתדר לבד. במידה ומדובר על מגורים משותפים של אחים ממין שונה, מומלץ לבצע הפרדה בגילאי 8-9 ולשים לב לצרכים החדשים של הילדים לקראת גיל ההתבגרות.

העברת הילד לחדר המשותף: כך תעשו זאת בצורה נכונה
גם אם כבר החלטתם להעביר את הילד לחדר המשותף, סביר להניח שתיתקלו בלא מעט בעיות. התאזרו בסבלנות וזכרו שלוקח לאחים זמן להתרגל אחד לשני. הביעו אמפתיה כלפי הכעס של הילד אבל שמרו על עמדה ברורה לגבי המצב.

מומלץ לחכות עם העברת התינוק החדש לחדר של הילד עד לגיל בו הוא קם רק פעם אחת בלילה. כל עוד הוא מתעורר בתדירות גבוהה יותר, מגורים משותפים עלולים לפגוע באיכות החיים של הילד הבוגר ולגרום לו תסכול. שנית, חשוב להכין את האח הבוגר למעבר ולשתף אותו בתהליך קבלת ההחלטות. אפשר להתייעץ איתו לגבי המיקום מחדש של המיטות, לשמוע מה יש לו לומר על החפצים ולהשאיר לו את הצעצועים שאליהם הוא רגיל.

דווקא מבחינת רהיטים תמצאו לא מעט פתרונות שיקלו עליכם את המעבר של הילדים לחדר המשותף. הפתרון הקלאסי הוא כמובן מיטות קומותיים שמעוצבות כיום ברמה גבוהה וחוסכות מקום, ויש גם מיטות מתקפלות עם ארגזי מצעים גדולים מהרגיל. הדבר החשוב מבחינתכם כהורים צריך להיות עיצוב של החדר באופן שישמור על האופי המקורי שלו, אך גם ישאיר לילדים מקום להביא את עצמם לידי ביטוי – ביחד ולחוד.
 

מאות משחקים נתרמו לחדר המתנות במרכז הרפואי ברזילי כ"ה שבט תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה