15
יום

שהם שני שבועות ויום אחד לעומר

 ל' ניסן תשפ"א
המרכז הרפואי שערי צדק:
תוכן שיווקי כ"ג ניסן תשע"ז    11:24 צנתור נדיר לפירוק קרישי דם

בגיל שלושה ימים אובחנה תינוקת עם קריש דם בווריד הראשי בבטן ובוורידים שמנקזים את הכליות. צנתור משולב שלא תואר עד היום בתינוקת כה צעירה, הציל את כליותיה מאי ספיקה והיא שוחררה במצב טוב לביתה.

בגיל שלושה ימים אובחנה תינוקת  עם קריש דם בווריד הראשי בבטן ובוורידים שמנקזים את הכליות. צנתור משולב שלא תואר עד היום בתינוקת כה צעירה,  הציל את כליותיה מאי ספיקה והיא שוחררה במצב טוב לביתה.

 

הצנתור בוצע על ידי ד"ר אדם פרקש, מנהל מרפאת מומים וסקולריים בשערי צדק,יחד עם ד"ר אנטוני פרשטנדיג,מנהל מכון אנגיוגרפיה, וד"ר קובי אמסלם , מנהל יחידת צנתורי מוח, בשיתוף עם המחלקה לנפרולוגיה של הילד, וצוות הפגייה במקום.

 

התינוקת  נולדה בשעה טובה לפני כחודש בלידת וואקום.כעבור48 שעות מהלידה צוות התינוקייה שם לב כי היא מעט חיוורת והסב את תשומת לבה של הרופאה שהורתה על ביצוע בדיקות דם באופן מידי . בדיקות הדם הראו כי מספר הטסיות בדם נמוך מהמקובל והיא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ יילודים . בדיקות הדמיה שבוצעו במקום העלו כי היא סובלת מקריש דם בווריד נבוב תחתון(הוריד הראשי בבטן(  ובוורידי הכליות שגרמו לאי-ספיקת כליות קשה.

 

לאחר התייעצות רב תחומית בין צוותי המקום כולל רופאים בכירים בפגייה, צוות מכון אנגיוגרפיה, היחידה להמטולוגית-אונקולוגית ילדים,  נפרולוגיה של הילד , אגף דימות ילדים והמחלקה לצנתורי מוח יחד  עם המוקד העולמי לקרישי דם בקנדה,  הוחלט לבצע פירוק של קריש הדם בעזרת מכשיר מיוחד שנועד לצנתור מוח מאחר שאיברי התינוקת  זעירים בשל גילה הצעיר.

  

ד"ראדםפרקשמסביר, "צנתורכלידםבתינוקתכלכךקטנההואדברמאתגרבמיוחדבמקרהזה שאין  לו תקדים בספרות הרפואית.  במצב של קרישי דם הטיפול המקובל הוא מתן תרופות הגורמות להמסת  הקרישים,  אך טיפול כזה מעלה את הסיכון לדמם מוחי , לאור גילה הצעיר של התינוקת  והערךהנמוךשלהטסיותבדםלכן,  הוחלטעלטיפולבגישההחדשניתבמהלכהנעשהטיפולממוקדבקרישעצמו.

 

שיתוף הפעולה הפורה בין הצוותים השונים בשילוב הציוד המיוחד במחלקה לצנתורי  מוח תרמו רבות להצלחתו. הפעולה נמשכה כחמש שעות , ובסופה הצלחנו לשאוב ולפרק את רוב הקרישים. מאד שמחנו לראות שהכליות התאוששו תוך זמן קצר".

 

ד"ר אלונה בן נון,  רופאה בכירה בפגייה והרופאה המטפלת,  מסבירה כי במצב של קריש דם בוורידי הכליות אבחון מוקדם ככלהניתן חשוב ביותר להצלת הכליות.

 

"לא ניתן לדעת באיזה שלב התפתח קריש הדם, אך במצב של אי ספיקת כליות ישנו חלון זמן מאוד קצר בו ניתן להציל את הכליות", מוסיפה "אילולא האבחון המהיר והטיפול הייחודי, אורח החיים של התינוקת  היה עלול להיות מורכב ביותר,  שכן במצב של אי ספיקת כליות סופנית הייתה זקוקה לטיפולי דיאליזה ואף לעבור בהמשך השתלת כליה. התינוקת התאוששה והחלימה לחלוטין ותשוב לאבחון ומעקב אחת לכמה חודשים בשנה הקרובה.

 

"זו תחושה טובה ומספקת לשלוח ילדה כזו לחיים בריאים, ושהצלחנו לאפשר  לה  חיים נורמליים"",  מוסיפה ד"ר בן-נון.

 

האם  משתפת   ומציינת "אנחנו מודים לצוות הרפואי על הטיפול המסור ועל העידוד והתמיכה הנפשית ברגעי המשבר.  הבעיה אובחנה כל כך מהר וכמו שהגיעה כך היא טופלה.  הקיבלנו את בתנו במתנה.  זהו נס גדול".שיפור במצב המאבטח שנדקר ע"י מחבל ונפצע אנושות ו' טבת תשע"ח
הטבה נוספת במצבו של המאבטח שנפצע אתמול כ"ג כסלו תשע"ח
נתניהו עבר בהצלחה הליך רפואי - השרה רגב החליפה אותו ז' חשון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות