15
יום

שהם שני שבועות ויום אחד לעומר

 ל' ניסן תשפ"א
מודל לחיקוי
יעקב עזרא ל' ניסן תשע"ז    15:28 קנצלר אוסטריה בסיור ב'טרם' ביקש לאמץ מודל דומה במדינתו

באופן סמלי דווקא ביום השואה ודווקא קנצלר אוסטריה ביקש להכיר מקרוב את המהפכה שמחוללת 'טרם' בשירותי הרפואה הדחופה בישראל ולאמץ מודל דומה באוסטריה אשר סובלת ממצוקה בתחום.

ביקור מרשים במיוחד ערך קנצלר אוסטריה כריסטיאן קרן במיון 'טרם' בירושלים, שם עמד מקרוב אחר שירותי הרפואה הדחופה המובילים של רשת 'טרם' בישראל.

את הביקור במיון 'טרם' יזמו אנשי לשכתו של קנצלר אוסטריה לאחר ששמעה של המהפכה של 'טרם' הגיעה לאוזניהם. לאור המצוקה בחדרי המיון באוסטריה, ביקש הקנצלר להתרשם מקרוב אחר המענה האולטימטיבי שמעניקה 'טרם' לאזרחי ישראל באמצעות 23 סניפיה ברחבי הארץ.

קנצלר אוסטריה הגיע מלווה באנשי פמלייתו, שגריר אוסטריה בישראל מרטין וייס, שגרירת ישראל באוסטריה טליה לדור-פרשר, ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. בפני הקנצלר האוסטרי הוצגה סקירה מקיפה על פעילות 'טרם'. את הסקירה העביר מנכ"ל רשת 'טרם' נתן אפלבאום שהציג בפני הקנצלר את מודל 'טרם' והמהפכה שמחוללת 'טרם' בתחום הרפואה הדחופה בשלושת העשורים האחרונים כאשר כיום מטופלים מידי שנה בסניפי 'טרם' כמיליון איש באמצעות 23 הסניפים הפרוסים מהצפון ועד הדרום.

מנכ"ל משרד הבריאות ומנכ"ל 'טרם' הציגו בפני הקנצלר את שיתוף הפעולה הייחודי בין משרד הבריאות לבין 'טרם' בהענקת טיפול לפליטים ומחוסרי מעמד בישראל, זאת גם בהתייחס ליום השואה המצויין היום ואת המענה המקצועי והנגיש שמדינת ישראל מעניקה לאוכלוסייה נצרכת זו.

קנצלר אוסטריה התעניין גם במערכות הטכנולוגיות החדשות המוטמעות ב'טרם' ובהן מערכת המחשב 'פרפר' שפותחה ברשת 'טרם' וזכתה להגיע לגמר בתחרות חברת מיקרוסופט העולמית.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב סקר בפני הקנצלר את מערכת הבריאות הישראלית וציין את התרומה החשובה של מיון 'טרם' להפחתת העומסים בבתי החולים.

קנצלר אוסטריה הביע התעניינות רבה מאד במודל 'טרם' וציין כי באוסטריה לא קיים מודל דומה והמענה היחיד במצבים כאלה הוא באמצעות חדרי המיון בבתי החולים, ולכן הוא מבקש לאמץ מודל דומה בארצו.

אל מיוני 'טרם' ברחבי הארץ מגיעים חברי קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים. ל'טרם' הסדרים עם כל קופות החולים כאשר מהלקוח נדרשת השתתפות עצמית נמוכה משמעותית מאגרת חדר מיון.

במיון 'טרם' ניתנים שירותים מגוונים בידי בכירי אנשי המקצוע הרפואיים כאשר במיון מעטפת רחבה של שירותי מעבדה, רנטגן והדמיה, לצד טיפולים מגוונים הניתנים בידי רופאים בכירים. על פי נתוני 'טרם' חוסכים רוב רובם של המטופלים עם הגעתם ל'טרם' את ההגעה לחדרי המיון הסואנים ובכך משלימים את הטיפול המקצועי במסגרת מיון 'טרם' בתוך כשעה.

'טרם' היא גם הראשונה שיישמה מדדי איכות מקצועיים בתחום, ומובילה במחקר רפואי בתחום הרפואה דחופה עם למעלה מ-50 מחקרים.


במעמד שר הבריאות: נחנך מיון 'טרם' בפסגת זאב כ"ט כסלו תשע"ז
מומחי 'טרם איכילוב' מציגים: כך תתכוננו בבטחה לחגים ג' תשרי תשע"ז
ליצמן: אני מבקש שתעבדו בשבת ה' אלול תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות