י"ג חשון תשפ"א
צילום: אילוסטרציה
אסון בדרום
שלום בר ששת ד' אייר תשע"ז    15:22 קריית גת: ילד חרדי נחנק ונפטר מחול שאכל כמשחק

ילד חרדי בן שלוש וחצי למשפחה מחסידות בעלזא, נחנק למוות לאחר שאכל חול. המקרה הקשה תרחש בשעה ששיחק בגן ילדים והגננת שראתה את הילד הולך ונחנק הזעיקה את כוחות ההצלה, אלו החלו בפעולות החייאה עם הגעתם, אך בבית החולים נקבע מותו.

ילד כבן 3 וחצי בן למשפחה מחסידות בעלזא, איבד את ההכרה במהלך שהותו בגן ילדים בקרית גת, לאחר שנחנק מחול שבלע בעת ששיחק בארגז חול בגן הילדים, הוא הוגדר במצב אנוש, אך עם הגעתו לבית החולים לרופאים לא נותר אלא לקבוע את מותו. 

חיים מצליח חובש רפואת חירום איחוד הצלה סיפר: "קיבלתי טלפון מהגננת כי אחד הילדים ששיחק בארגז חול אינו חש בטוב וסיפר כי חול נכנס לפיו. כשהגעתי למקום כאיש רפואה ראשון תוך כדי הזעקת כוחות רפואה נוספים וניידת טיפול נמרץ דרך מוקד 1221 של איחוד הצלה, הילד איבד את ההכרה והתמוטט. ביצעתי בו פעולות החייאה מתקדמות בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה ומצבו מוגדר אנוש".

הפאראמדיקים של מד"א אייל מור יוסף וקרן סלבודניק שטיפלו בילד סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו פעוט כבן 3 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה לאחר שנחנק מחול. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות תוך כדי שאנחנו מוציאים לו חול מהפה והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבי"ח".

מהמרכז הרפואי 'ברזילי' נמסר: "למרכז הרפואי ברזילי הובא ילד בן 3 לאחר שנמצא ללא נשימה בגן הילדים שלו. מד"א ביצעו נסינות החייאה ולצערנו מאמצי ההחייאה לא צלחו ובבית החולים נקבע מותו".

חוקרי המשטרה עמלים כעת בחקירת נסיבות מותו. מבירור ראשוני עולה כי הילד, וילדים נוספים, שהו בחצר הגן ובשלב מסוים הבחינה העוזרת כי הילד ניגש בסיוע ילדים נוספים אליה כשפניו מלאות בחול.

לדבריה, היא הכניסה את הילד אל תוך הגן ובסיוע עובדת נוספת החלו לשטוף את פניו ופיו של הילד אך זה איבד הכרתו. צוות מד"א שהוזעק למקום פינה את הילד במצב קשה מאוד תוך פעולות החייאה לבית החולים ובהמשך נמסר כי מאמצי ההחייאה לא צלחו. חוקרי המשטרה שהגיעו אף הם לגן החלו בחקירת נסיבות המקרה תוך גביית עדויות. 

מהמשטרה נמסר כי "בשלב זה אנו חוקרים את נסיבות המקרה הטראגי תוך איסוף עדויות וחקירת צוות העובדות במקום. מאחר ואנו בראשיתה של חקירה, לא ניתן להצביע בשלב זה מה גרם למותו של הילד".

כאן המקום לציין כי זהו המקרה השני בשנתיים האחרונות שבאופן טראגי מוצא ילד את מותו בקריית בעלזא בקריית גת. בפעם הקודמת היה זה בנו של בכיר בחסידות בעלזא בקריית גת, שטבע בבריכה ביתית.הורי הפעוט החרדי תובעים 2.5 מיליון שקל על מות בנם כ"א סיון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. יש שם חוטאים ומחטים את הרבים.
30/04/2017
בגלל חידוש גזירת גיוס השמד והזימה
אבל זה בכלל לא מזעזע, הטרגדיה בקהילה החרדית בקרית גת זה עונש מן השמים, בגלל ששם יש רב המגייס בני ישיבה לשמד של צהל נקודה. כולם יודעים שהרי יש דין ודיין למעלה ... ת.נ.צ.ב.ה זה ממש כואב אבל יש דין ויש דיין.
הגב לתגובה
2. אתה דן דיני שמים?
30/04/2017
תתבייש
אולי תבקש מהקב"ה שיצרף אותך לבי"ד שלו, אם אתה חושב שהוא לא יודע מה לעשות לבד, או שהוא צריך דובר... בושה וחרפה, שה' ישמור אותך שלא תינזק מהיותך מקטרג! אנחנו מאמינים בני מאמינים יודעים שאין לנו לשאול ולערער או להרהר אחרי מדות שמים וכל אחד יודע לעשות חשבון נפשו לבד. ולא צריך אותך או את כל אחד אחר לעזרה. שומו שמים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה