י"ג חשון תשפ"א
מוכנים לקבלת התורה
ירוחם שמואלביץ ה' סיון תשע"ז    10:45 היערכות והתרגשות בויז'ניץ לקראת הכנסת ס"ת

עדת חסידי ויזניץ נרגשת ומתכוננת לקראת חגיגת הכנסת ספר תורה של מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א. המעמד האדיר וההיסטורי 'הכנסת ספר תורה' שנכתב ע"י מרן אדמו"ר שליט"א לעילוי נשמתו הטהורה של הרה"ק רבי יהודה הורוויץ זצללה"ה מדז'יקוב, ייערך ביום שני, י"א סיון, בקרית ויזניץ, במעמד אלפי חסידים וראשי ומנהיגי עם קודש.

חגיגה רבת פאר והדר לכבודה של תורה ונושאי דגלה, תיערך ביום שני י"א סיון, במעמד אלפי חסידי ויזניץ שיתקבצו ויעלו להר הקודש קרית מלך רב, לשוש ולשמוח עם עטרת ראשם מרן האדמו"ר שליט"א, ביום חגו – חגם, הכנסת ספר התורה שנכתב ע"י מרן האדמו"ר שליט"א בהכרת הטוב והוקרה, לעטר בעטרה את נשמתו הטהורה של דודו הגדול, הרה"ק רבי יהודה הורוויץ מדז'יקוב.

בסעודת ראש חודש אייר שנה זו פנה מרן האדמו"ר שליט"א אל חבר המשוררים בחצר הקודש וגילה טפח בפניהם על התרגשותו העצומה לקראת שמחת הכנסת ספר תורה: "עומד אני להכניס ספר תורה ע"ש ר' יודא'לי זצ"ל, בי"א סיון הבעל"ט. זה מזמן עלה רעיון זה במוחי, וגמרתי בדעתי להוציא את הרעיון לפועל בס"ד. ב"ה זוכה אני והדבר יבוא לידי גמר, ודעו נא כי שמחה זו היא שמחת כלל אנשי שלומנו. הלא מילתי אמורה שחסידי ויזניץ חייבים הכרת הטוב מרובה לרבי יודא'לי זצ"ל, על כל פעולותיו למעננו".

לצד ההתרגשות הגוברת והולכת של חסידי ויזניץ, נשלמות ההכנות האחרונות לקראת המעמד הגדול והאדיר. צוות מיוחד הועמד לפקד על ההכנות המרובות, ולארגן בהצלחה מרובה את אירועי חגיגת הכנסת ספר התורה אשר ייערכו כאמור ביום שני י"א החל משעות אחה"צ ברחובות קרית מלך רב כשאנ"ש עוטרים בגדי שבת לכבוד שמחת מרן רבנו שליט"א.

על פי המתוכנן, מעמד כתיבת אותיות אחרונות של ספר התורה, יתקיים אי"ה החל מהשעה 4.30 בצהריים באולם שעל יד סמינר ויזניץ ברח' טל חיים. בשעה 6 תצא תהלוכת הכנסת ספר התורה לעבר בית המדרש הגדול, דרך הרחובות: טל חיים, דמשק אליעזר והאדמו"ר מווישווא. כוחות המשטרה והביטחון, ההצלה ושירות כיבוי האש, משלימים אף הם את היערכותם לקראת התהלוכה החגיגית של אלפי ילדי הת"תים של ויזניץ, אשר יצעדו בסך לכבודה של תורה בתהלוכה מרהיבת עין ומשובבת נפש.

בהגיע התהלוכה לרחוב אהבת שלום, יעלה מרן האדמו"ר שליט"א על מרפסת בית זקנו בעל ה'אמרי חיים' זי"ע ובמקום יתקיימו ריקודים של מצוה ברוב עם הדרת מלך לכבודה של תורה. לאחר אמירת המזמורים יוכנס ספר התורה להיכל בית המדרש הגדול.

סעודת מצוה תוגש לציבור בהרחבה בביהמ"ד הגדול, בנדבת לב של האחים האדמו"רים לבית דזיקוב שליט"א, מגבעת זאב ומירושלים עיה"ק, לעילוי נשמתו הטהורה של האי גאון וצדיק.

כשעה לאחר הכנסת הספר התורה לביהמ"ד ייכנס מרן האדמו"ר שליט"א אל השולחן הטהור וסעודת מצוה לרגל השמחה הגדולה שתיערך בהיכל הבית המדרש. במהלך הסעודה יופיעו ראשי ומנהיגי עם קודש מוקירי זכרו הטהור של הרה"ק רבי יהודה זצוק"ל, חבר המשוררים ינעימו ברנן ובנגן לכבודה של תורה במחרוזות מיוחדות ובניגונים חדשים שחוברו לכבוד השמחה.

לקראת המעמד הגדול יופיע קובץ מפואר שבו דברי תורה, עובדות וזכרונות הוד מהרה"ק רבי יודאל'י זצוק"ל, ע"י מערכת בטאון ויזניץ "קשר איתן" וקהילת "זכרון יהודה" ויזניץ בבית-שמש.

צפו: האדמו"ר מויז'ניץ בביקור אצל הרב גרוסמן במגדל העמק ט"ז אייר תשע"ח
צפו: כשהאדמו"ר מויז'זניץ צפה למקום המקדש והחל לשיר י"א אייר תשע"ח
האדמו"ר מויז'ניץ נגד שטריימל שפיצים: "זה מגעיל" ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים