כ"א שבט תש"פ
רחלי לוין כ"ג ניסן תשע"ג    14:30 עליה של 20 אחוז בפניות ל'טרם' בחג בשל חתכים וכוויות

עליה של 20 אחוז בפניות ל'טרם' בחג בשל חתכים וכוויות, למעלה מעשרת אלפים מטופלים עברו בחג הפסח במרכזים לרפואה דחופה 'טרם' ברחבי הארץ.

תנועה רבה הורגשה בחג הפסח ברשת המרכזים לרפואה דחופה 'טרם' הפתוחים 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע. 

 

אם בעבר ידעו אלו הנזקקים לטיפול רפואי בחג כי יאלצו להמתין שעות ארוכות עד לקבלת הטיפול בחדרי המיון, הפעם יותר ויותר אנשים הבינו כי אין טעם לשרוף שעות ארוכות בחג עד לקבלת הטיפול הנחוץ ולכן פנו למרכזי 'טרם', משם שוחררו מרבית המטופלים בתוך כשעה לאחר קבלת הטיפול המקצועי.

 

העובדה כי מרפאות קופות החולים אינן פעילות בחגים ובמועדים הביאה לגל עצום של מטופלים לבחור לקבל את הטיפול הרפואי במרכזי 'טרם' ברחבי הארץ, כאשר גם בסניפי 'טרם' שנפתחו בשנה האחרונה במתחם ביקור חולים בירושלים, בכרמיאל ובבני ברק הורגשה עליה תלולה במספר הפניות לקבלת טיפול רפואי.

 

במהלך ימי החג פקדו אלפים רבים את תשעת סניפי 'טרם' ברחבי הארץ, כאשר ב'טרם' נערכו מבעוד מועד להעניק טיפול יעיל וזמין תוך תגבור הצוותים בסניפים.

 

בימי החגים מבקשים מטופלים רבים לקבל ב'טרם' טיפול רפואי שניתן בדרך כלל באשפוז בבתי החולים, דוגמת עירוי אנטיביוטי וכדומה, כאשר רופאי 'טרם' מעניקים את תחליף האשפוז ובתוך מספר שעות משתחרר המטופל לשהייה בחברת משפחתו בביתו.

 

ב'טרם' הועמקו שיתופי הפעולה עם בתי החולים השונים על מנת להעניק את תחליף האשפוז בצורה מיטבית תוך תיאום מלא עם הצוות המטפל במאושפזים אשר ביקשו לקבל את הטיפול ב'טרם' עד לצאת החג ואשפוזם מחדש בבית החולים. 

 

ב'טרם' מדווחים על עליה של כעשרים אחוזים בטיפול בפציעות וחתכים וכוויות מחומרי ניקיון כתוצאה מהניקיונות.  כמו כן נרשמה עליה גבוהה בשיעור הפונים שנזקקו לטיפול רפואי בשל כניסת עצם זר לגרון, לרוב עצמות דגים כמו גם בעיות רבות בדרכי העיכול כתוצאה מתזונת חג הפסח.

 

אל מרכזי 'טרם' מגיעים חברי רוב קופות החולים הנזקקים לטיפולים דחופים שמבקשים לקבל טיפול מקצועי ואיכותי וללא זמני המתנה ארוכים המאפיינים את חדרי המיון בבתי החולים. הטיפול כולל בדיקות דם ושתן מתקדמות,  רנטגן ואולטראסאונד, גיבוס, תפרים, אינפוזיות ועוד ובהשתתפות עצמית הנעה בין 0-76 ₪.

 

את 'טרם' פוקדים בכל שנה מעל 300 אלף איש שמטופלים על ידי הצוות הרפואי במקצועיות עם מיטב הציוד הרפואי. במהלך שבוע חג הפסח בלבד פקדו את המרכזים לרפואה דחופה של 'טרם' על תשעת סניפיה למעלה 10,000 מטופלים.

 

מנכ"ל 'טרם' נתן אפלבאום: "ההיערכות הנכונה לקראת חג הפסח הוכיחה את עצמה, כאשר אלפי מטופלים זכו לשוב לבתיהם בתוך כשעה מרגע כניסתם לשערי מרכזי 'טרם' לאחר שזכו לטיפול מקצועי. נערכנו בצוותים נרחבים לקראת החג, ובשיתופי פעולה עם בתי החולים על מנת להעניק אף תחליף אשפוז למטופלים שנזקקים לטיפול רפואי אך ביקשו לחגוג את החג בביתם".


קנצלר אוסטריה בסיור ב'טרם' ביקש לאמץ מודל דומה במדינתו ל' ניסן תשע"ז
במעמד שר הבריאות: נחנך מיון 'טרם' בפסגת זאב כ"ט כסלו תשע"ז
מומחי 'טרם איכילוב' מציגים: כך תתכוננו בבטחה לחגים ג' תשרי תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות