ז' סיון תש"פ
הקפאת נתניהו
ירוחם שמואלביץ כ"ה סיון תשע"ז    10:59 סגר"ע י-ם: "רה"מ מקפיא בנייה גדולה – גם ברמות"

יוסי דייטש, סגן ראש עיריית ירושלים וחבר הוועדה המחוזית, תוקף הבוקר את ראש הממשלה נתניהו ואומר כי בעוד שבערים אחרות יש בנייה, נתניהו מטיל ווטו על בנייה בירושלים, והכותרות על בנייה זה כותרות לעוסות וממוחזרות. לדבריו ההקפאה היא גם בשכונת רמות.

אתמול (ראשון) פרסמנו כאן על אישור שצפוי להיות ביום רביעי בוועדה המחוזית של ירושלים לבניית כ-60 יחי"ד ברמת שלמה בירושלים, בשלושה בנינים של תשע קומות, אלא שהבוקר מתברר כי הדיווח הזה הוא חלק מהספינים שנועדו להרגיע את הציבור, וכפי שמגדיר אותם סגן ראש העיר וחבר הוועדה לתכנון ובנייה יוסי דייטש, אלו כותרות לעוסות וממוחזרות.

בראיון שנתן הבוקר לנועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה', אומר דייטש כי מספרים את הסיפורים האלו לציבור כבר 20 פעם ואין בכך כל חדש. "נמאס הריטואל הזה שכל פעם אחרי פיגוע אנחנו מספרים לציבור שכעונש משווקים או מאשרים תוכניות ברמת שלמה או במקום אחר בירושלים.

"שיהיה ברור מה שמספרים לציבור או אותן הודעות דרמטיות זה דירות שאושרו לפני שלוש וחמש שנים ולועסים את הדירות האלו כל פעם מחדש".

דייטש שכיום מכהן כסגן ראש העיר, מכיר היטב את עבודת הוועדה המחוזית, והוא חבר בה כבר שנים ארוכות, ולדבריו יש הקפאה באופן כללי בירושלים בשנים האחרונות וזו הקפאה גדולה. "הוועדה המחוזית כפופה למישהו, ואם משרד ראש הממשלה לא נותן אישור כמו ברמות, פסגת זאב הר שלמה, הר חומה, אז אין בנייה".

"במשרד ראש הממשלה יש וטו מוחלט שלא לדון בתוכניות האלו, יש הקפאה מוחלטת ושלא יספרו לנו סיפורים שירושלים על ראש שמחתנו ושתישאר מאוחדת לנצח.  בפועל יש הקפאה בשכונות רבות בירושלים ואין אישורים לדון בתוכניות בשכונות האלו".

דייטש מוסיף: "בכל הארץ משווקים וזה נכון גם ליו"ש כמו למשל בביתר, באפרת, ובקדומים שם יש שיווקים ואצלנו בירושלים יש הקפאה. יש אלפי יחי"ד בירושלים שאינן משווקות כמו למשל בשכונת רמת שלמה, בגילה ובעוד מקומות".

דייטש אף נוקב במספרים ואומר כי למשל בשכונה החרדית ברמת שלמה יש 500 יחי"ד שמחכות למעלה משנתיים לפרסום להפקדה, ואף אחד לא נותן אישור להפקיד את התוכניות האלו. לדבריו לא רק ברמת שלמה יש הקפאה, אלא גם בשכונת רמות. "גם ברמות לא נותנים אישור יש קרקעות ברמות שמחכות הרבה זמן לאישור בוועדה המחוזית ולא נותנים אישור.

כל הסיפור בירושלים, מסתכם באלפי יחי"ד שמונחות לפתחי הוועדה המחוזית ולא דנים בהם בגלל הווטו המוחלט מצד משרד ראש הממשלה שלא לדון בהם.

השר אלקין הגיע לחתונת בעלזא וקיבל מסרים של תמיכה ט"ו סיון תשע"ח
"הגיע העת להשקיע גם בפיתוח המוזיקה במגזר החרדי" ט"ו טבת תשע"ח
שנה לפניי ואפשר להתחיל להריח בחירות בירושלים ב' אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי