ז' סיון תש"פ
רואים מכאן
יעקב עזרא י"ט תמוז תשע"ז    15:23 הר הזיתים: סיור רחב היקף של בכירים האמונים האבטחה

בסיור השתתפו שר השיכון יואב גלנט, ח"כ יואב בן צור יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ויו"ר השדולה למען הר הזיתים, יו"ר וועידת הנשיאים של ארה"ב מלקולם הונליין, מנחם לובינסקי יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, סגר"ע ירושלים יוסף דייטש, מפקדי משטרה.

סיור יוצא דופן בהיקפו התקיים השבוע בהר הזיתים כאשר כל גורמי המקצועה אמונים על אבטחת הר הזיתים עלו להר ובחנו את הדרכים להגביר עוד את ביטחון הפוקדים אותו. 

במהלך הסיור ניתנה סקירה משטרתית. כמו כן הועלה נושא ביזוי הקברים ותקיפת היהודים המבקרים במקום.

הסיור שהתקיים במרומי הר הזיתים ליד תחנת המשטרה שהוקמה בשנים האחרונות בהר הזיתים בסמוך למלון שבע הקשתות, פתח יוזם ומקדם הסיור שהגיע במיוחד לארץ יו"ר הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים מנחם לובינסקי שאמר: "אנו נמצאים כאן אחרי 6 שנים של עבודה אינטנסיבית. נכנסו לתמונה והקמנו את הוועד לפני 7 שנים. אז המצב היה פה גרוע מאוד. לא היה לנו עם מי לגשת לשולחן. עכשיו תמונת המצב אחרת לחלוטין. הר הזיתים השתנה. המקום נקי ומסודר יותר. המקום מאובטח ושמור יותר". 

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט אמר במהלך הסיור: "אני מתרגש להגיע לפה כל פעם מחדש. כשחברי ח"כ הרב יואב בן צור הכניס אותי לנושא הר הזיתים, לא ידעתי את המצב פה. נכנסתי לתמונה יחד איתו וקיימנו ישיבות ודיונים. ביקשתי לרדת לשטח כדי להבין מקרוב את המצב ולראות בעיניים. מאז קיימנו לא פחות מחמישה סיורים בשטח. לקחתי אישית את הפרויקט הזה ואני שמח לבוא לכאן ולראות כמה התקדמנו".

ח"כ יואב בן צור יו"ר סיעת ש"ס בכנסת שמקים בימים אלו את השדולה למען הר הזיתים עליה חתמו מעל 60 חברי הכנסת מכל הסיעות אמר במהלך הסיור: "אני רוצה לציין כי השר גלנט, הוא שר השיכון הראשון שלוקח את הטיפול בסוגיה צעד אחד קדימה ונחוש יחד איתי למצוא פתרון מעשי בממשלה הנוכחית. אנחנו נשים סוף לסיטואציה האבסורדית בה יהודים המבקרים במקום, בשטחם הריבוני, נתונים להתקפות של טרוריסטים, ונאלצים להתמודד עם ביזוי הקברים של יקיריהם".

אחריו דיבר אורח הסיור שהגיע מארה"ב יו"ר וועידת הנשיאים מלקולם הונליין שאמר: "אני רוצה להודות לחבריי השר גלנט וח"כ בן צור על פעילותם במסירות נפש למען הר הזיתים. אני מעביר את המסר על המצב בהר ליהודי ארה"ב. הם השגרירים הכי טובים על מנת שבכל העולם ידעו כמה המצב משתפר בהר הזיתים.

נציגי המשטרה ומפקד המרחב הרחיבו במהלך הסיור על הנקודות החדשות ופריסת המצלמות והסבירו גם על הצירים הבעיתיים בהם נזרקים אבנים לעבר המתפללים ועל הפתרונות אליהם הם עמלים בימים אלו.

את הסיור חתם סגן ראש עיריית ירושלים יוסף דייטש. דייטש אמר למשתתפים: "אני מתרגש להגיע לכאן היום ולבשר על השינוי הגדול שחל במקום. הנה רק לפני מס' ימים הצלחנו בסיעתא דשמייא להביא למקום בהילולת אור החיים הקדוש לא פחות מ- 100.000איש. זה מספר שלפני שנים לא היינו חושבים על זה.  


ירושלים: הושקה תוכנית סיורי תלמידים בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים כ"ב סיון תשע"ח
ירושלים: אלפים הגיעו להתפלל בהילולת הרע"ב מברטנורא ז' סיון תשע"ח
ירושלים: אלפים צפויים להגיע להילולת רבנו עובדיה מברטנורא א' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי