י"ג חשון תשפ"א
בפעם השביעית
חזקי פרידמן ג' אב תשע"ז    14:40 הכנסת ספר תורה חגיגית של הזוכים בהגרלת יד לאחים

מאות מתושבי שכונת פסגת זאב בירושלים, השתתפו במעמד הכנסת ספר התורה של הזוכים, משפחת גוליאן, בהגרלת יד לאחים על ספר תורה מהודר. כבוד לתורה.

זו השנה השביעית שבה עורך יד לאחים הגרלה על ספר תורה מהודר ומפואר. ההגרלה נערכת מידי שנה בערב חג הפסח לכל תורמי יד לאחים. בהגרלה האחרונה זכתה משפחת גוליאן משכונת פסגת זאב בירושלים. אב המשפחה שקיבל את הטלפון על הזכייה, סיפר בהתרגשות כי חלום חייהם היה לזכות להכניס ספר תורה.

לאחר שבתקופה האחרונה נכתב ספר התורה המהודר על ידי סופר ירא שמיים, התקיים בבית המשפחה טקס סיום כתיבת האותיות, שבכתיבתם כובדו גם נציגי יד לאחים ובראשם הרה"ג פנחס בסר שליט"א, מרצה בכיר בארגון.

מיד לאחר מכן יצאה התהלוכה שנערכה לקול מצהלות חוגגים, לכיוון בית הכנסת 'אוהל חנה' בו מתפללים בקביעות הזוכים בהגרלה, משפחת גוליאן.

מודעות הרחוב שכיסו את לוחות המודעות בכל ירושלים והודיעו על הכנסת ספר התורה, הביאו מאות מתושבי השכונה והסביבה ליטול חלק בהכנסת ספר התורה שנערכה ברוב פאר והדר ובהשתתפות כל ילדי השכונה, דתיים ושאינם, שיד לאחים דאג לרכזם לקראת התהלוכה. היה זה מחזה מרנין לב של קידוש ה', לראות את צעירי הצאן, זקנים עם נערים השמחים יחדיו בשמחת התורה.   

לפני הכנסת ספר התורה לבית הכנסת פתח רב בית הכנסת הרב דן גדעוני בקבלת עול מלכות שמיים ברוב עם ודיבר על הזכות הגדולה שנפלה בחיקה של המשפחה הנכבדה ועל הזכות של כל תושבי השכונה ליטול חלק בהכנסת ספר התורה. בסיום דבריו העלה על נס הרב דן גדעוני את פעילות יד לאחים במשך כל ימות השנה להצלת נפשות ולקיום מצוות פדיון שבויים, והעיד כי הוא מכיר מקרוב את פעילות הקודש הענפה של יד לאחים.

רגע מרגש היה כאשר לפני כניסת ספר התורה להיכל, ביקש אב המשפחה יובל גוליאן, להודות בפומבי לארגון יד לאחים בשם כל בני המשפחה. הוא ציין כי הם נוכחו לראות כיצד יד לאחים מילא את הבטחתו ודאג לכל פרט: החל מנתינת ספר התורה, עבור דרך מודעות הרחוב המבשרות על הכנסת ספר התורה, ההכנות הלוגיסטיות המורכבות, מימון התהלוכה וכלה במשאית מקושטת ומפוארת שליוותה באורות ובצלילים את הכנסת ספר התורה.

הרב חיים אייזנברג מיד לאחים נשא גם הוא דברים ושיבח את משפחת גוליאן שבמשך שנים רבות תורמת בקביעות לפעילות הקודש של יד לאחים. הוא הדגיש כי ביד לאחים שמחים בעובדה שספר התורה עלה בגורלה של משפחה שכה רצתה לזכות בספר תורה משלה.

זעזוע: ספר נוצרי באידיש חולק ברחוב מאה שערים כ' סיון תשע"ח
הגרלת יד לאחים: "השנה אני זוכה לקבל את התורה פעמיים" ח' סיון תשע"ח
היום רק עד 21:00 - נכנסים להגרלת יד לאחים על ספר התורה ג' סיון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים