ז' שבט תשפ"א
'מפתח' וידידות טורונטו
ארי שבקס ז' אב תשע"ז    18:11 הסתיים בהצלחה המחזור הראשון בתכנית העצמה תעסוקתית לאקדמאים

הסתיים בהצלחה המחזור הראשון בתכנית העצמה תעסוקתית ואישית לאקדמאים איכותיים, במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין 'מפתח - מעשה' לבין ידידות טורונטו. תעסוקה איכותית.


הסתיים בהצלחה המחזור הראשון בתכנית העצמה תעסוקתית ואישית לאקדמאים איכותיים, במסגרת שיתוף פעולה ייחודי בין אגף קשרי מעסיקים במפתח – מרכזי פיתוח תעסוקת חרדים, לבין מרכז קריירה של תכנית  'חרדים לאקדמיה' של עמותת ידידות טורונטו.

במהלך התכנית קיבלו המשתתפים – קבוצה איכותית מובחרת של אקדמאים, בהם מחפשי עבודה ועובדים המעוניינים להתקדם לשלב הבא, מגוון רחב של כלים מקצועיים להצלחה ארוכת טווח בעולם התעסוקה והקריירה. התכנית כללה סדנאות תעסוקה ייחודיות בהובלת מרצים מבוקשים בתחום, מפגשים העשרה וייעוץ אישיים - אחד על אחד, מפגשי הכרות עם מעסיקים ומקומות עבודה רלוונטיים ועוד.

התכנית הייחודית פותחה וגובשה בשיתוף פעולה בין 'מיזם למעשה', המפעיל את מרכזי 'מפתח' במרכז הארץ ובדרומה, באמצעות אגף קשרי מעסיקים, בניהולו של שלום בוקובזה, לבין מרכז קריירה בתכנית 'חרדים לאקדמיה', בניהולה של נעמה חביב.

עם השקת התכנית נרשמו אליה עשרות אקדמאים חרדיים שעמדו בתנאי הסף, ומתוכם נבחרה קבוצה איכותית של אקדמאים מחפשי עבודה או עובדים המעוניינים לשדרג את מקום עבודתם להתקדם למשרה בכירה יותר. מדובר בסטודנטים שנה ב' ומעלה, בעלי ממוצע ציונים גבוה, הלומדים לתואר אקדמי בתחומים טכנולוגיים או חברתיים.

במסגרת התכנית רכשו המשתתפים מגוון כישורים רכים, בהם: כתיבת קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, הכנה למרכז הערכה, חיפוש עבודה נכון, משא ומתן עם המעסיק ועוד. משתתפי התכנית אף זכו לייעוץ וליווי אישי מצד מנהלי קשרי המעסיקים ב'מפתח' לאורך התהליך, וקיבלו מהם כלים וידע מקצועי נרחב על עולם התעסוקה, בדגש על תחום התעסוקה הרלוונטי עבורם.

מנהלי התכנית מדגישים כי עם סיום המחזור הראשון של התכנית ימשיכו מנהלי קשרי המעסיקים ללוות את המשתתפים הלאה, במטרה להבטיח השמה מוצלחת וקליטה נכונה של כל אחד מהם במקום העבודה המתאים ביותר עבורו.  

מתי פיירמן, מנכ"ל 'מיזם למעשה' מדגיש כי שיתוף הפעולה המוצלח מבטא את העמקת הפעילות של מרכזי 'מפתח' בקרב אקדמאים, לצד הרחבת מאגר המשרות לסטודנטים ובעלי תואר אקדמי, כולל משרות איכותיות בעולם ההיי טק. "מרכזי 'מפתח' נותנים מענה מקצועי עבור כל מחפש עבודה במגזר החרדי, בכל שלב שבו הוא נמצא, החל מחסרי ניסיון והכשרה, העושים את צעדיהם הראשונים בעולם התעסוקה, וכלה באקדמאים העובדים לפרנסתם ומעוניינים להתקדם למשרות בכירות יותר בהתאם להשכלה ולוותק האישי שלהם", דברי מתי פיירמן.

נעמה חביב, מנהלת מרכז קריירה בתכנית 'חרדים לאקדמיה' של עמותת ידידות טורונטו מציינת לטובה את שיתוף הפעולה עם 'מפתח', שהביא להשקת תכנית הבוטיק ייחודית. "במסגרת שיתוף הפעולה עם מפתח החלטנו לייצר מסלול ייחודי, שסייע לקבוצה של סטודנטים  למצות את הזדמנויות התעסוקה שלהם, ולהשתלב בהצלחה במשרה איכותית, בהתאם לתחום הלימודים שלהם ולשאיפות האישיות של כל אחד".  

שלום בוקובזה, מנהל אגף קשרי מעסיקים ב'מפתח' אומר כי "הקשר הישיר של המשתתפים עם מנהלי קשרי המעסיקים העניק ערך מוסף הן למשתתפים, שהכירו טוב יותר את עולם התעסוקה, והן למנהלים, שלמדו לעומק את צרכי מחפש העבודה. מבחינתי, שיתוף הפעולה המבורך עם התכנית 'חרדים לאקדמיה' נמצא רק בתחילתו, ואנו מביטים קדימה להזדמנויות משותפות נוספות, כולל הכשרות בתחום השמת אקדמאים והענקת עוד כלים ואמצעים לסטודנטים ובוגרים הן בכניסתם לעולם התעסוקה והן בניהול הקריירה לטווח ארוך", דברי שלום בוקובזה.

מפתח - קידום ופיתוח תעסוקה למגזר החרדי בפריסה ארצית, מציעה למועמדים להשתלבות בעולם התעסוקה סל שירותים מקצועיים מקיף, עד להשמה מוצלחת במשרה המתאימה. השירות כולל אבחונים וייעוץ תעסוקתי אישי, מאגר משרות עדכני בכל ענפי העשייה במשק, מלגות ושוברי מימון ללימודים מטעם משרד העבודה והרווחה בהתאם לתנאי הזכאות, מבחר קורסים וסדנאות מקצועיות בתחומים מבוקשים, עזרה וליווי בתהליכי ההשמה, הכנת קורות חיים ועוד. למפתח יחידה מקצועית לקשרי מעסיקים המקיימת שיתוף פעולה הדוק עם מאות מעסיקים איכותיים.

תכנית חרדים באקדמיה של 'ידידות טורונטו' מסייעת לצעירים חרדים ללמוד לתואר אקדמי במוסדות המובילים להשכלה הגבוהה, החל משלב בחירת תחום לימודים המשך במהלך הלימודים ועד להשתלבות בתעסוקה איכותית. מרכז קריירה מלווה את הסטודנטים לאורך לימודי התואר ועד לשלב חיפוש עבודה, במטרה להבטיח עבורם פיתוח קריירה איכותית בהתאמה לתחום הלימודים ולכישורים האישיים.

מאות השתתפו ביריד הפרנסה הגדול של 'מפתח' ברחובות ד' אדר תשע"ח
עד המפתח בחקירת 1000 הוא יאיר לפיד כ"ח שבט תשע"ח
יש לך פטנט מעניין ? ייתכן שמגיע לך עד 200,000 ₪ ! ז' שבט תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה