ט' סיון תש"פ
ראש שמחתנו
לוי אשכנזי ב' אלול תשע"ז    22:51 שנה לפניי ואפשר להתחיל להריח בחירות בירושלים

יוסי חביליו הצהיר כי שוקל להתמודד על ראשות העיר, וגרם לבאזז ולתזזית בכיכר ספרא. האם ריצה שלו גורמת לסיכוי גדול לבחירתו של ראש עיר חרדי? כיצד התפקדותו של ברקת לליכוד גורמת גם לאפשרות של בחירת ראש עיר חרדי, ומיהו המועמד החרדי?

בעוד שנה וחודשיים תעמוד ירושלים שוב במערכת בחירות לראשות העיר בדיוק כמו יתר הערים, אלא שכמו בשנים האחרונות, ירושלים מצליחה למשוך לא מעט תשומת לב, זאת לאור העובדה שבעבר עמד בראשה ראש עיר חרדי, ובקדנציה שלאחר מכן הפסיד חרדי לניר ברקת.

ברקת שמכהן כבר שתי קדנציות בתפקיד ראש העיר, לא קיבל החלטה האם יתמודד בפעם השלישית, על אף שמועות שונות במסדרונות העירייה על כך שההחלטה נפלה, וברקת ממשיך בעיריית ירושלים. ברקת שחותר להגיע לראשות הממשלה, נכנס לליכוד בשנה האחרונה, ואף הצליח לפקוד לא מעט אנשים. בליכוד לא כולם שמחים בהגעתו של ברקת לזירה הארצית, יש מי שרואים בו כנטע זר, וכל זאת מעבר לכך שישנם כמה שרים שסבורים כי הם ראויים בבוא היום להחליף את נתניהו בתפקידו כיו"ר הליכוד.

לברקת נוח כרגע בתפקיד בו הוא נמצא, ואילו לא תיהיה התפתחות משמעותית בגיזרת נתניהו והחקירות, נראה שברקת יחליט להמשיך בתפקידו כראש העיר, אלא שזה נכון לכל מה שתלוי בו. השאלה האמיתית האם תושבי ירושלים רוצים בברקת לקדנציה נוספת? שאלה זו נתונה לפרשנויות ולמבט לאוכלוסיות השונות המתגוררות בעיר.

בפעם האחרונה שברקת התמודד על ראשות העיר הוא קיבל 51% אל מול משה לאון שקיבל 45%. לאון שנתמך על ידי קבוצות שונות הוצנח מגבעתיים, ורבים ראו בו ועודם רואים בו כאחד שלא מתאים להנהגת העיר שלא גדל בה. השאלה כעת, האם מה שמשה לאון ומאיר פרוש לא הצליחו לעשות, יצליחו מועמדים אחרים.

בניגוד לבחירות הקודמות ואלו שנערכו לפני, מערכת הבחירות הנוכחית עשויה להיות שונה. ברקת הצליח לצבור לעצמו לא מעט יריבים פוליטיים וגם אישיים. אחד מהם הוא עו"ד יוסי חביליו, האיש שכיהן בתקופתו ובתקופת לופולינסקי כיועץ המשפטי של העירייה. הבוקר (חמישי) הכריז עו"ד חביליו ברדיו קול ברמה, כי הוא שוקל התמודדות על ראשות העיר ירושלים. את ההחלטה הסופית הוא אמר שיקבל לאחר החגים, אולם ככל שזה נראה כרגע הפור נפל אצל חביליו.

בניגוד ללאון, לחביליו יש מה להציג. האיש ישב שנים רבות בכיכר ספרא, ובפועל הוא משמש כאופוזיציה הלוחמנית ביותר של ברקת, רק שעושה אותה מחוץ לשדה הפוליטי כרגע אלא באמצעות הכלים המשפטיים. במובן מסויים מזכיר חביליו את אהוד ברק בכל פעולותיו האופוזיציונריות לנתניהו.

החלטה של חביליו להתמודד לראשות העיר ירושלים, צפויה לשנות את המשחק במגרש החילוני, בשעה שתושבי העיר יצטרכו להחליט בין ברקת לבינו. חביליו צפוי לגרוע לא מעט קולות לברקת, בעיקר מהצד החילוני – שמאל, זאת לאחר הזהות הפוליטית שברקת קבע לעצמו בשנה האחרונה, כאשר צריך לזכור כי בבחירות הקודמות אותם בוחרים הצביעו ברקת כברירת מחדל.

כניסתו של חביליו לזירה, פותחת אפשרויות נוספות למתמודדים נוספים שעשויים גם הם לקבל החלטה להתמודד על ראשות העיר, שכן אם המשחק נפתח אז הוא נפתח עד הסוף.

וכאן בדיוק נכנס לתמונה המתמודד החרדי העתידי. נכון לעכשיו לא הוחלט על ידי אף מפלגה מיהו המתמודד, אולם השם שרץ בכיכר ספרא הוא מי שמכהן כיום כסגן ראש העיר, איש שלומי אמונים של אגו"י יוסי דייטש.

דייטש שהמתין לרגע הזה מאז מפלתו של מאיר פרוש, הביט כיצד דגל התורה נוטשת את ההתמודדות בקדנציה הקודמת, והוא אינו רוצה להגיע לאותו מעשה של אי התמודדות מלכתחילה. אלא שלדייטש לא יהיה קל, אמנם נכון שכרגע הוא זוכה מאחורי הקלעים לקבל את ברכת הדרך גם מצד אלו שתמכו בעבר בברקת, אולם דגל התורה עשויה לדרוש את הזכות להריץ מועמד מטעמה. למה? כי הם יטענו שבפעם הקודמת נציג מטעמם לא התמודד.

פתיחת המשחק באופן שמאפשר שוב בחירה של ראש עיר חרדי, לא ימהר לעשות חיים קלים לדייטש, ולמרות שכרגע עוד לא בוחרים שום מועמד חרדי, אין ספק שהכרזה כמו זו של חביליו, עושה באזז וגורמת לתזזית אצל כל הנוגעים בדבר.

בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר י"ג תמוז תשע"ח
מה מאחוריי דרישת ליצמן לסגור את 'מחנה יהודה' י"ח סיון תשע"ח
חברי המשלחת האמריקאית הגיעו אל ראש העיר כ"ט אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי