ט' סיון תש"פ
שירות לכל
יעקב עזרא כ"ג אלול תשע"ז    11:06 ירושלים: סיפוק במועצת בתי העלמין מהפעילות בשנת תשע"ז

בהנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים מסכמים שנת עשייה גדושה בפעילות למען הכלל. שר הדתות דוד אזולאי: מועצת בתי העלמין ירושלים חוללה מהפכה ושינוי בכל מערך הקבורה בעיר.

מפגש מיוחד נערך לקראת סיום השנה על ידי הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים, בו השתתפו: השר לשירותי דת דוד אזולאי, רב העיר ירושלים הרב אריה שטרן, מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס, מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת רן ישי, מפקד מרחב קדם במשטרת ירושלים תת-ניצב דורון תורג'מן, מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים יצחק הנאו, וחברות הקדישא מירושלים.

מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ פתח את דבריו בסקירה על הנעשה בהנהלת מועצת בתי העלמין בשנים האחרונות ובשנה האחרונה בפרט- בהר המנוחות, הר הזיתים ובית הלווית שמגר.

"בעניין הר הזיתים, אנחנו זוכים לכונן שינוי משמעותי", אמר הורוביץ. "המועצה לקחה על עצמה לטפל בעניין מתוך תפיסה ביטחונית וחינוכית. הורוביץ הוסיף בדבריו כי מיד אחרי החגים יתחיל מיזם לעידוד העלייה והסיורים בהר הזיתים בת"תים ובסמינרים, מיזם משותף של המועצה, עם המשרד לשיוויון חברתי ואגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים.

בהר המנוחות, המועצה לקראת חתימה עם חברת מוריה לביצוע פרויקט רחב של שיקום תשתיות ציבוריות בהר המנוחות-  בכדי להקלעל משפחות הנפטרים ועל המבקרים.  

לגבי בית הלווית שמגר, המועצה קבלה השנה את האחריות הניהולית על שמגר, מעתה ישנה כניסה מבוקרת לחדרי הנפטרים, הצבת מחסומי חנייה בכניסה וביציאה, לאחר שבמקום החלו לחנות מידי יום עשרות רכבים שהגיעו לסידורים באזור והקשו על משפחות הנפטרים למצוא חנייה, התקנת תשתית מצלמות בכל המתחם, החלפת התאורה במקום. בתקופה הקרובה צפוי המקום לעבור שיפוץ ושדרוג בעלות של שני מיליון שקל.

שר הדתות דוד אזולאי בירך את כל המשתתפים, ושיבח את פעילות הקודש."אני מכיר ומוקיר את הפעילות שאתם עושים. רק מי שמכיר, יודע להעריך. במעמד זה, אני חייב להודות להנהלת מועצת בתי העלמין בראשות הרב הלל הורוביץ על עשייתם. היום יותר ברור מתמיד , שרק נוכחות מסיבית בהר הזיתים תגרום לתחושת ביטחון באזור".

לאחר מכן נשא דברים, רבה של ירושלים הרב אריה שטרן: "יש לי זכות להשתתף באירוע שמאחד את כל חברות הקדישא- האחדות חשובה. כל העוסקים בפעילות החשובה יבורכו מפי עליון ושנזכה בקרוב לתחיית המתים במהרה".

לאחר מכן, כובד מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס לשאת דברים. בדבריו שיבח את העשייה הברוכה של מועצת בתי העלמין בירושלים. "יש לכם דלת פתוחה, ואנחנו נעשה את המירב בכדי לסייע לכם בכל מה שנדרש. ברצוני לציין לטובה שני אנשים חשובים העושים רבות למען כבוד הנפטרים- מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הרב הלל הורוביץ, ומנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו. כמו-כן שיבח המנכ"ל את שיתוף הפעולה של המועצה עם משרד ירושלים ומורשת המביא לעשייה מדהימה בהר הזיתים".


תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי