ד' אדר תש"פ
הגיש התפטרות
לוי אשכנזי כ"ו אלול תשע"ז    11:01 ח"כ גואטה משס מסר מכתב התפטרות ליו"ר הכנסת

ח" יגאל גוואטה משס, מסר לפני זמן קצר את מכתב ההתפטרות מהכנסת ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. התפטרותו באה לאחר שבשבוע שעבר הודיע ליו"ר שס אריה דרעי על כוונתו להתפטר. כעת החלו להיספר לאחור 48 שעות במהלכן יוכל לחזור בו

ח"כ יגאל גוואטה משס התפטר מהכנסת במכתב אותו מסר ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. גוואטה הגיע הבוקר אל לשכתו של אדלשטיין ומסר לו את מכתב ההתפטרות. מרגע מסירת המכתב אם לא יחזור בו ב-48 השעות הקרובות, גוואטה לא יהיה עוד ח"כ בבוקרו של יום שלישי.

החלטתו של הח"כ משס לפרוש מהכנסת, באה על רקע ראיון שהעניק לגלי צה"ל, שבו סיפר על אירוע משפחתי של אחד מאחיינו שבו השתתף, דבר שגרם לתרעומת רבה בקרב פעילי שס, ובהמשך כשהדבר בא לידיעתו של נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן, הוא ביקש לכנס את המועצת על מנת לפטרו.

בימים האחרונים סערו הרוחות בשס, כאשר מצד אחד היו מי שטענו כי אין מקומו של איש ציבור שכזה לשרת את ציבור בני התורה, ומנגד היו מי שטענו כי אין צורך להרחיק לכת עד לדרישה להתפטרותו.

במקביל, בימים האחרונים הדעות חלוקות גם בתוך מועצת חכמי התורה. את הדרישה לכך שלא ימשיך עוד לכהן הוביל נשיא המועצת חכם שלום כהן, בעוד הרב בעדני סבר כי די בהתנצלות. חבר מועצת נוסף לא שותף כלל ועיקר במחשבות, למעט שיחת טלפון שקיבל בשבוע שעבר שבה התבקש להגיע למחרת בבוקר לכינוס המועצת במעונו של חכם שלום כהן, אך כינוס זה בוטל.

כעת, בידיו של גוואטה ההחלטה האם לעצור את ההליך שהחל הבוקר מעט לאחר השעה עשר, או שמא ההחלטה היא סופית והוא אינו מתכוון לכהן עוד בשורות שס כח"כ. יו"ר שס אריה דרעי שצפוי לשוב היום מביקור עבודה באוקראינה, לא הביע את דעתו בפומבי בנוגע להמשך דרכו של גוואטה שנחשב אחד ממקורביו, ומעניין יהיה לראות האם ביומיים הקרובים קולו של דרעי יישמע.

הבא בתור ברשימת שס לכנסת הוא רפאל ברנז, שצפוי להכנס לכנסת אם וכאשר גוואטה לא ימשוך את מכתב הפיטורין, וכן במידה וסגן השר נהרי לא יחליט לחזור לכנסת. על פי החוק, נהרי שהתפטר מהכנסת צריך להתפטר מתפקידו כסגן שר, מה שמחזיר אותו חזרה לכנסת, ולאחר מכן ניתן למנותו שוב מחדש לתפקיד סגן שר. 

ש''ס צודקת בפיטורי ח''כ גואטה! כ"ד אלול תשע"ז
"חכם שלום כעס והיה כאוב יותר מיום פטירת הרבנית" כ"ב אלול תשע"ז
דרמה בשס: ח"כ יגאל גואטה הודיע על פרישתו מהכנסת כ"ב אלול תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה