י"ט אדר תשפ"א
צילום: אסף ברזינגר
מודים למתנדבים
חזקי פרידמן כ"ז אלול תשע"ז    12:54 לקראת השנה החדשה: ערב הוקרה למתנדבי זק"א-ת"א

מאות מתנדבי ארגון זק"א תל אביב התכנסו לקראת השנה החדשה בראשות הרב הראשי לת"א יפו, הגאון הרב ישראל מאיר לאו ורב הארגון הגר"י רוז'ה. הרב לאו: "אני שמח לגלות כי משנה לשנה הארגון מציג מתנדבים חדשים שמוותרים על זמנם ועושים את עבודת הקודש",

מאות מתנדבי ארגון זק"א תל התכנסו לקראת השנה החדשה בראשות הרב הראשי לת"א יפו, הגאון הרב ישראל מאיר לאו, רב הארגון וחבר מועצת הרבנות הראשית, הגר"י רוז'ה וראשי זק"א ת"א.

בין המשתתפים היו ח"כ הרב אורי מקלב, ראש העיר בני ברק הרב חנוך זייברט, סגנו וממלא מקומו הרב אברהם רובינשטיין סגני ראש העיר הרב אליהו דדון והרב מנחם שפירא, בכירים במשטרת ת"א, וכן רופאים בכירים במכון הרפואה המשפטית אבו כביר.


מטרתו של הערב הייתה להוקיר את המתנדבים המעניקים מעצמם בכל ימות השנה ובכל שעות היממה למען הזולת ולסכם שנה של פעילות ענפה.


מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד הודה למתנדבים על השתתפותם ביותר מ- 1000 אירועים במהלך השנה. 


דברים נשאו מפקד זק"א ת"א חיים נוגלבלט ורב הארגון הגר"י רוז'ה. את המשא המרכזי נשא רבה הראשי של ת"א יפו, הגאון הרב ישראל מאיר לאו, אשר הודה בהזדמנות למתנדבים על מסירותם הרבה והבלתי פוסקת במהלך כל ימות השנה במאבק על שמירת כבוד הנפטרים. הגרי"מ לאו ציין כי למרות שביטל את מרבית האירועים אליהם הוזמן, בשל חולשה, לא ויתר הוא על ההשתתפות באירוע של זק"א ת"א. "אני שמח לגלות כי משנה לשנה הארגון מציג מתנדבים חדשים שמוותרים על זמנם ועושים את עבודת הקודש".


דברי ברכה נשא ראש עיריית בני ברק, הרב חנוך זייברט, שציין לשבח את מתנדבי הארגון. ראש העיר סיפר כי בחודשים האחרונים נוכח לגלות מקרוב אחר הפעילות הברוכה. היה זה בעת שאמו נפטרה, ועל אף שעת הלילה המאוחרת נרתמו המתנדבים לדאוג לכל צרכי הקבורה וניחום האבלים.


חבר הכנסת הרב אורי מקלב אמר כי "זק"א תל אביב עושה עבודת קודש של ממש, לצד קידוש שם שמיים גדול, והדברים לא מובנים מאליהם, ועל כן מגיעה למתנדבים כל הוקרה והערכה". הוא סיפר על מקרים רבים שנעזר בארגון ונושאים שהועברו על ידי הארגון לטיפולו, זה מלמד שאתם – הטעים  – עומדים על משמר כבוד נפטרי ישראל.

תעודות הוקרה חולקו לארבעת המתנדבים שהשתתפו במרבית האירועים, יאיר והב, יוחנן עיני, יעקב רפאלי ומשה הלוי. התעודות חולקו ע"י הרב הראשי הגרי"מ לאו, הרב צבי חסיד מנכ"ל הארגון והמפקד חיים נוגלבלט.


על הצד האמנותי הופקדו מקהלת
"קולות" המורחבת בניצוחו של חזקי ינקוביץ, הסולן הבעל המנגן אברימי לונגר, הקלידן הרשי סגל והחזן העולמי הנודע ר' אהרון שלמה וייסמן שריגש את הקהל בפרקי חזנות לקראת הימים הנוראים.
 

צילום: אסף ברזינגר

הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין ט"ו תמוז תשע"ח
זק"א ת"א התברכו לכבוד השנה החדשה אצל הרב לאו כ"ו אלול תשע"ה
ביציאה מאבו כביר: שלושה אמבולנסים - שלוש גופות ג' תמוז תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים