ד' אדר תש"פ
"שמועות מזעזעות"
אלי שכטר ה' תשרי תשע"ח    00:47 עבודות ביום כיפור בבני ברק? רה"ע מאיים בפניה לבית המשפט

הדיווחים על כוונה לביצוע עבודות במסגרת 'הרכבת הקלה' בבני ברק בעיצומו של יום הכיפורים הובילו את ראש העיר לאיים בפנייה לביהמ"ש. "מעולם לא עלה על דעתו של איש בעירייה שחברה ממשלתית תיתן יד להפרת הסכמים כתובים וחתומים ולבצע עבודות בשבתות ובחגים".

בעיריית בני-ברק הגיבו אמש (ראשון) לדיווחים על כך שחברת נת"ע תבצע עבודות בתחום העיר בעיצומו של יום הכיפורים במסגרת פרויקט 'הרכבת הקלה' ומאיימים בפנייה לבית המשפט.

בהודעה שפורסמה מטעם ראש העיר, הרב חנוך זייברט, נאמר כי העירייה בטוחה כי לא תתבצענה עבודות במהלך יום הכיפורים, ולשם כך תפנה לבית המשפט כדי לאכוף את ביצוע ההסכם בין העירייה לבין הממשלה שלא לבצע כל עבודות בשבתות ובחגי ישראל במסגרת 'הרכבת הקלה'. בהודעה מבהיר ראש העיר כי "בהתאם להסכם בין הממשלה לבין העירייה. נקבע, בסעיף 13 להסכם, שהרכבת הקלה לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק, בשבתות ובמועדי ישראל, והמדינה, כצד לחוזה הזיכיון, לא תאפשר ביצוע עבודות להקמת הרכבת הקלה במקרקעי האתר בשבתות ובמועדי ישראל. מטעם הממשלה חתם על ההסכם מר גיל שבתאי, סגן בכיר לחשב הכללי.

ראש העיר הוסיף, כי "מעולם לא עלה על דעתו של איש בעירייה שחברה ממשלתית תיתן יד להפרת הסכמים כתובים וחתומים ולבצע עבודות בשבתות ובחגים. העירייה, מצידה, בנוסף לכל הפעולות המשפטיות המתבצעות על ידה כבר היום, היא תפעל גם בכל הדרכים הנוספות למניעתם של מעשים חמורים מסוג זה".

עוד הדגיש ראש העיר, כי "מצער וכואב עד עמקי הנפש על עבודות המתבצעות ע"י חברת נת"ע בשבתות ובחגים בערים סמוכות ונותנת ידה לפגוע בקדושת השבתות והחגים, שהיא יסוד מרכזי לעם ישראל לכל דורותיו".

בהמשך למכתב היועה"מ של העירייה נכתב גם כי "העירייה סמוכה ובטוחה שחב' נת"ע וחברת "דניה סיבוס" תקפדנה על הוראות ההסכם, וביותר בנושא מהותי ועקרוני זה ולא תבוצענה כל עבודות להקמת הרכבת הקלה במקרקעי הרשות בשבתות ובמועדי ישראל. ברם, מתברר עתה כי לא זו בלבד שהחברה לא שיגרה מכתב תשובה לעירייה ובו הודעה כי בכוונתה לכבד הסכמים כתובים וחתומים, אלא נפוצו שמועות מזעזעות על כוונת החברה לבצע עבודות במסגרת הרכבת הקלה ביום הכיפורים הקרב ובא, ואכן, בעקבות השמועות הקשות על ביצוע עבודות ביום הכיפורים, מוגשת כבר היום הפניה לבית המשפט בנושא זה".הפיקוח העירוני יאכוף עבירות תנועה של רוכבי אופניים י"ג טבת תשע"ח
"לא נאפשר עבודות הרכבת הקלה בשבתות וחגים" י"ד תשרי תשע"ח
רחוב אברהם דוד דוד נפתח ליציאת כלי רכב מבני ברק כ"ט ניסן תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים