י' תמוז תש"פ
צילום: לדעת
דורשים לכבד
ירוחם שמואלביץ י"ד תשרי תשע"ח    11:37 "לא נאפשר עבודות הרכבת הקלה בשבתות וחגים"

מועצת עיריית בנ יברק התכנסה בכדי להחליט על מהלכים נגד החברה המבצעת את העבודות עבור הרכבת הקלה בבני ברק. ראש העיר הבהיר: "איש מעולם לא העלה על דעתו בעירייה שהחברה, תיתן ידה להפרת הסכם כתוב וחתום ותבצע, חלילה, עבודות בשבתות ובחגים".

מועצת עיריית בני ברק החליטה, פה אחד, לתמוך בכל הצעדים הנדרשים, מנהליים ומשפטיים, אותם נוקט בימים אלו הרב חנוך זייברט, ראש העיר, לרבות פניה לביהמ"ש לקבלת  צו מניעה וצעדים נוספים, לצורך מימוש התחייבות המדינה שלא לעבוד בשבתות ובמועדי ישראל להקמת "הרכבת הקלה", לרבות ביטול ההסכם בין העירייה לבין חב' נת"ע והממשלה, במידה ויידרש.

ישיבת המועצה נפתחה בדבריו של הרב חנוך זייברט, ראש העיר שהביע את כאבו וצערו על כלל עבודות חברת נת"ע באתרים שונים בכל רחבי גוש דן בשבתות ובחגים וקרא לכלל הרשויות לפעול להפסקתן המיידית של עבודות אלו בשבתות ובחגים, שיש בהן פגיעה חמורה ומזעזעת בקדושת השבתות והחגים, שהינה יסוד מרכזי לעם ישראל לכל דורותיו.

ראש העיר הדגיש את תמיהתו לנוכח התכחשות חברת  נת"ע להתחייבות שעליהן היא חתמה ,לפני כ-15 שנה, וגם בחתימתו של מר גיל שבתאי, סגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר, לפיהן לא תתבצענה עבודות כלשהן מכל סוג שהוא בשבתות ובחגי ישראל להקמת "הרכבת הקלה", במקרקעי העיר בני ברק.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר הבהיר, בישיבת המועצה, כי ביום הכיפורים לא התבצעו עבודות להקמת "הרכבת הקלה", אך התחייבות החברה היא לא רק ליום הכיפורים, אלא לכלל שבתות ומועדי ישראל, ואיש מעולם לא העלה על דעתו בעירייה שחברה, תיתן ידה להפרת הסכם כתוב וחתום ותבצע, חלילה, עבודות בשבתות ובחגים.

במכתביהם של עו"ד יהודה ליבוביץ, היועה"מ של העירייה ושל עו"ד יצחק מירון אל מר רוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצר ואל מר יהודה בראון, מנכ"ל חב' נת"ע נכתב, כי בהתאם להוראות ההסכם, תנאי מהותי ויסודי מבחינת העירייה, בהעניקה זכות שימוש במקרקעין לחברה לצורך ביצוע עבודות שונות הקשורות בהקמת הרכבת הקלה, היה איסור מוחלט על ביצוע כל פעילות במקרקעיה בשבתות ובמועדי ישראל, והדבר הובהר היטב במהלך המו"מ שקדם לכריתת ההסכם ולחתימתו בין העירייה ובין המדינה. בהמשך לכך, נכתב מטעם העירייה, כי אם תתבצענה עבודות, או פעולות כלשהן בתחומי האתר והמקרקעין של העירייה בשבתות או בחגים היא תראה בכך הפרה יסודית של ההסכם והיא תפעל לביטולו, ואף לנקוט צעדים משפטיים.

הרב אברהם רובינשטיין, מ"מ רה"ע; הרב אליהו דדון, סגן רה"ע, וחברי המועצה הביעו את הוקרתם על המאמצים והצעדים המרובים שנוקט ראש העיר למניעת עבודות בשבתות ובחגים, כנגד חב' נת"ע והחברות קבלניות המשנה המבצעות את העבודות, וציינו את פליאתם על הסברים תמוהים של החברה לביצוע עבודות בטענות כאילו ההסכם לאי ביצוע עבודות חל רק מעל לפני הקרקע ולא מתחתיו, כשברור שכאשר נחתם ההסכם היה ברור ששום עבודה, בשום אופן ובשום שטח עירוני, לא תתבצע בשבתות ובחגים, ועצם העובדה שהחברה פנתה לעירייה לקבלת אישורים גם על עבודות מתחת לפני הקרקע מוכיחה שההסכם חל גם שטחים אלו.

הרב חנוך זייברט, ראש העיר התייחס בישיבה גם להסברים של החברה, כאילו הפסקת העבודות בשבתות ובחגים מסכנת מאן דהוא, כשמבירור אצל מומחים במקצוע עולה שאין לכך כל בסיס ,וכל הרצון לבצע את העבודות בשבתות ובחגים נובע מסיבות כלכליות ומהרצון לזרז את לוח הזמנים, וזאת על חשבון קדושת השבת שכה יקרה ומרכזית  לעם ישראל, וכאשר כל הנתונים הללו היו ברורים בשעת חתימת ההסכם בין העירייה לחברה לאי ביצוע העבודות בשבתות ובחגים.

לסיום הדיון, הודיע הרב חנוך זייברט, כי הנחה את הצוות העירוני, בראשות הרב ישראל דרנגר, רמ"ט רה"ע, להמשיך בפעילות הנמרצת לכיבוד ההסכמים ע"י החברה, כשהעירייה תיתן ותעשה את כל הנחוץ והדרוש למימושם במלואם.

צפי לפקקים ועומסי תנועה כבדים היום בבני ברק כ"ז סיון תשע"ח
נפטרה הפצועה מפיגוע הדקירה ברכבת הקלה י"ח ניסן תשע"ז
צפו בברקת מודה למאבטחי הרכבת הקלה שמנעו פיגוע י"א תמוז תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי