ט' סיון תש"פ
מסע חינוכי
יעקב עזרא ו' חשון תשע"ח    15:00 ירושלים: תלמידים יגיעו למסע חינוכי בעקבות גדולי הדורות בהר הזיתים

מועצת בתי העלמין מציעה תכנית מסע ערכי ובה תוכן רוחני מפוקח שיותאם לכל שכבת גיל אשר תפגיש את התלמידים במסע מרתק ומעניין במיוחד בהר הזיתים ובמקום מנוחתם של גדולי ישראל.

הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בשיתוף המשרד לשווין חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ואגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים יצאו במיזם משותף לזכות את כל תלמידי מוסדות החינוך להגיע להר הזיתים, מקום בו נטמנו גדולי ישראל בכל הדורות -תלמידי הגר"א, חכמי ספרד וגדולי עולם החסידות, ועד לגדולי ישראל מהדורות האחרונים.

כידוע, הודות לתכנון והיערכות מיוחדת של כלל הגופים, הר הזיתים הינו היום מקום מאובטח ושמור בצורה הטובה ביותר ללא כל חשש חלילה.

"מטרת המסע החינוכי" אומר מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הלל הורוביץ, "ללמוד על שרשרת הדורות ותולדות גדולי ישראל, ולהכיר ולחוש את הקשר הבלתי נפרד ממקור השכינה בקודש הקדשים אל רבותינו מפרשי התורה".

מועצת בתי העלמין מציעה תכנית מסע ערכי ובה תוכן רוחני מפוקח שיותאם לכל שכבת גיל אשר תפגיש את התלמידים במסע מרתק ומעניין במיוחד בהר הזיתים ובמקום מנוחתם של גדולי ישראל. במסע זה ניתן לשלב כמה אופציות מאובטחות של מסלולי הליכה וכן ביקור בכותל.

התכנית החדשה כוללת מימון מלא של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בשיתוף המשרד לשווין חברתי ועיריית ירושלים. ומה שנדרש מוסדות החינוך, הוא לתאם מראש את התאריך, ויתואם להם מדריך מוסמך יר"ש אשר יעביר את המסע המרתק והייחודי.

הורוביץ אומר: "נפלה בחלקי הזכות לשמש בתפקיד אשר תחת אחריותו גם המקום הנשגב והגדול הר הזיתים אשר עליו דרכו אלפי שנים צדיקי ומאורי הדורות. זכיתי לשמוע דברים בדבר חשיבות ונחיצות קידום העניין מכל גדולי ראשי הישיבות והאדמו"רים שאיתם אני זוכה להתייעץ תדיר. יש לציין, כי במסגרת ההתחדשות הגדולה בחזרה של ההר, המקום בטוח ושמור לכל העולים הרבים לציונם של גדולי ישראל הטמונים בו, אנו זוכים לעסוק גם בחשיפת המסע ההיסטורי של ההר לאורך הדורות".

מנהל האגף למבני דת בעיריית ירושלים וחבר הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים יצחק הנאו מוסיף:" המגמה בחיבור אל שרשי הדורות וחשיפת ההיסטוריה היהודית מלווה ומהווה חלק מאתגרי עיריית ירושלים מאז ומתמיד. חלק היסטורי ומרכזי של ירושלים הינו הר הזיתים אשר את סגולתו וחשיבותו הרבה ראו אבותינו מדורי דורות שבחרו להיקבר אל מול מקום קודש הקדשים שיבנה בב"א".

בהנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים מבקשים להודות לכל העוזרים והמסייעים בהצלחת הפרויקט -המשרד לשווין חברתי בראשות השרה גילה גמליאל ולמנכ"ל אבי כהן, שר הדתות דוד אזולאי ולמנכ"ל עודד פלוס, סגן ראש עיריית ירושלים יוסף דייטש ולמנהל האגף לחינוך חרדי בעיריית ירושלים איתמר בר עזר.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי