ז' שבט תשפ"א
אילוסטרציה צילום: משה מילנר / לע"מ
זכויות עובדים
ארי שבקס ט"ז חשון תשע"ח    19:53 הסכם קיבוצי עם רשת גני ילדים ומעונות באלעד

הסכם קיבוצי היסטורי: ההסתדרות והנהלת עמותת "קן ציפור" המפעילה גני ילדים באלעד, חתמו על הסכם קיבוצי שיגן על זכויות העובדות ברשת, כולל העלאת שכר של מאות שקלים בחודש ועדיפות לקידום עובדות קיימות. זכויות עובדים.


ההסתדרות, הנהלת עמותת קן ציפור מהעיר אלעד ונציגות הסייעות והגננות המועסקות בעמותה חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי היסטורי ופורץ דרך במגזר החרדי. קן ציפור הינה עמותה המפעילה מספר מתחמים של גני ילדים ומעונות באלעד, המיועדים לזרם הכלל חסידי. העמותה מוגדרת במשרד החינוך כ"מוכר שאינו רשמי", והיא מעסיקה כ-50 עובדות, סייעות וגננות.

ההסכם הייחודי נחתם לאחר מו"מ ממושך ומורכב בין הצדדים, שהחל לאחר שהעובדות פנו להסתדרות במהלך שנת 2016 מתוך רצון לשפר את תנאי העסקתן ולהסדירם באופן סופי בהסכם קיבוצי.

עם חתימת ההסכם הסדירו הצדדים את היחסים הקיבוציים ביניהם, מתוך ראייה והבנה הדדית כי שיתוף פעולה בין הצדדים וטובת העובדות יביאו להמשך הצלחת העמותה ולהמשך עבודתן המסורה והנאמנה של העובדות עם הילדים המתחנכים במוסדותיה השונים של קן ציפור.

כחלק מההסכם, שתוקפו למשך שלוש שנים, נקבע כי שכר הגננות בעמותה יוצמד מעתה והלאה לתקנות השכר של עובדי ההוראה במוסדות מקבילים במשרד החינוך.

בנוסף לכך נקבע כי כל אחת מהסייעות העובדת בעמותה תהנה מעתה מעליית שכר חודשית קבועה בגובה 400 שקל, ומהגדלה של "תוספת המעונות" אשר נהוגה בכל המגזר הציבורי. בהתאם לאחוזי המשרה תוספת זו יכולה להגיע למאות שקלים בחודש.

לצד זאת, ההסכם קובע כי העובדות יהיו זכאיות פעמיים שנה לשי לחג, בגובה של 500 שקל בסך הכל, אשר ישולם כתוספת שכר.

סעיפים נוספים אשר כלולים בהסכם מבטיחים כי כל משרה חדשה או משרה שתתפנה בעמותה תפורסם קודם באופן פנימי לעובדות קיימות, וכי כל שינוי ארגוני עתידי שהעמותה תרצה לבצע, ועשוי להשפיע על העובדות, יובא לפני ביצועו לדיון עם נציגות העובדים. במקרים מחלוקות קיצוניות בין הצדדים, הדברים יובאו לבוררות כאשר את ההסתדרות ייצג רב ההסתדרות הרב בן-ציון בר-שלום.


יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, אמר בעקבות החתימה על ההסכם כי: "אני מברך את עובדות קן לציפור ואת כל העוסקים במלאכת המו"מ על ההסכמות פורצות הדרך אליהן הגיעו הצדדים. ההסתדרות תמשיך להוות בית לכל עובד ועובדת בישראל, מכל מקומות העבודה ומכל המגזרים, מתוך הבנה כי באמצעות הקפדה על זכויות עובדים וכבוד להון האנושי נוכל להביא לשינוי ולחברה טובה יותר".

יו"ר ההסתדרות במרחב פתח תקווה, גיורא נחום, ציין: "ההסכמות אליהן הגענו משפרות באופן משמעותי את תנאי השכר וההעסקה של הסייעות והגננות בגני קן לציפור, ואין ספק כי הדבר יאפשר לעובדות העמותה להמשיך לתת שירות טוב ומקצועי לציבור תושבי אלעד".


 

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה