ז' שבט תשפ"א
צילום: דוברות - עיריית בני ברק
שלא נצטרך
ארי שבקס י"ח חשון תשע"ח    15:03 פיקוד העורף בבני ברק: הצעה לגל שקט בשעת חירום

פיקוד העורף שוקל: הקמת "גל שקט" ייעודי למגזר החרדי לשעת חירום, שישודר במכשיר "כשר" שיוקדש רק לשידורים בזמני חירום. הצעה.

בפיקוד העורף פועלים למצוא פתרונות להעברת מידע בערוצים ייעודיים לציבור החרדי בשעת חירום. הנושא עלה לדיון במסגרת פגישה שקיימו ראשי פיקוד העורף עם בכירי עיריית בני ברק, בהשתתפות מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי, וראש העיר בני ברק, חנוך זייברט.

בפגישה הציג זייברט את הגידול המבורך בס"ד במספר תושבי העיר, העומד היום על למעלה מ-198,000 תושבים, כאשר בני ברק קולטת, בלא הרף, זוגות צעירים רבים הנוהרים אליה מאזורים שונים בארץ וכן משפחות עולים חדשים, ומשום כך, נמצאת הבניה בה בתנופה רבה, ונבנות בעיר גם שכונות חדשות.

כדי לייעל ולשפר את הפעילויות לכלל הציבור, בתחומים שונים, בשעת חירום, הציע  חנוך זייברט להדק את הקשר בין הנפה הצבאית לבין ארגוני החסד הגדולים בעיר, המפעילים מאות רבות של מתנדבים בכל ימות השנה, ומוצע לשלבם גם לשעת חירום.

כמו"כ העלה זייברט את נושא הצורך בתוספת כביש מוצא מהעיר לכביש "גהה", כאשר, כיום, ישנו מוצא אחד בלבד, באזור צומת "קוקה קולה" שישנם בו עומסי תנועה בחלק משעות היום, ובודאי שיש לכך צורך בשעת חירום, ולכן קרא לאלוף הפיקוד לשלב פניה לשר התחבורה להסדיר את כביש המוצא הנוסף.

אלוף תמיר ידעי, מפקד פיקוד העורף, התייחס בדבריו למכלול הנושאים לשעת חירום שהועלו בדיון, וציין בדבריו את המכלולים בתחומים השונים לשעת חירום, הנמצאים באיכותיות גבוהה ובצוות עובדים מעולה, ושיבח את מרכז ההפעלה העירוני למצב חירום, שקיבל תקציב מרשים לשיפורו ולשדרוגו במערכות קשר ומחשוב מתקדמים ביותר. האלוף ידעי עסק בדבריו גם בנושא המידע לציבור בשעת חירום והבהיר, כי פיקוד העורף יבחן את האפשרות להפעלת "גל שקט" לשעת חירום לתושבי העיר שאינם משתמשים ברדיו ובטלוויזיה.

מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף לשירותי חירום של העירייה ויו"ר ארגון הקב"טים (קציני ביטחון) הארצי ברשויות המקומיות, סקר את תחומי ההערכות העירונית לשעת חירום, והדגיש כי במטרה לשפר את פעילות המטה העירוני למצבי חירום, עוצבו ואורגנו מחדש המכלולים במגוון נושאים, ובהתאמה לצרכיה המיוחדים של העיר בני ברק, כשמנהלי המכלולים והצוותים עברו השתלמויות ותרגולים בשיתוף פיקוד העורף ורח"ל (רשות חירום לאומית).

מר נוגלבלט גם הדגיש את היחודיות של העיר בני ברק בתחומי אספקת מים וחשמל בשעת חירום, וזאת על סמך אספקת מים עצמית בשבתות ובחגים מבארות המים המקומיות של העיר ואספקת חשמל עצמית בשבתות ובחגים ע"י גנרטורים שכונתיים ומחוברים גם למוסדות ציבור ולמוקדי חירום.


נפטר הרב שלמה גרברצ'יק - הרב לשעבר של פיקוד העורף י"א תמוז תשע"ח
הנשיא השתתף בתרגיל פיקוד העורף הבוקר כ"ו אדר תשע"ח
שריפת ענק כילתה בתים ויער בזכרון יעקב כ"א חשון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי