ז' שבט תשפ"א
בגלל השלטים
אשר הלפרין ט"ז כסלו תשע"ח    15:36 שופט בג"צ איים על ראש העיר אבוטבול בכניסה לכלא

שלטי ה"צניעות" ברחבי בית שמש, הביאו הבוקר את שופט העליון חנן מלצר, לאיים על ראש העיר משה אבוטבול במאסר, אם וכאשר יימשך הביזוי של בית המשפט, בדבר ההחלטה שיש להסיר את כל השלטים. לעירייה ניתנו מספר ימים שיבצעו את המהלך.

שופט בג"צ חנן מלצר איים במאסר בפועל על ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, וזאת על רקע המשך הצבתם של שלטים שאוסרים על נשיא לעבור במדרכה.

הדיון שנערך היום כחלק מדרישה לראות את העירייה כמבזה את החלטת בית המשפט, היה מאוד נוקב כלפי העירייה, ושלושת השופטים מתחו ביקורת נוקבת בעירייה ובראש העיר.

בעיריית בית שמש טענו כי השלטים הוסרו פעמיים והותקנו מצלמות אבטחה אולם השלטים נתלו שוב והמצלמות נהרסו מחבלה. בעירייה טענו כי האחריות הוסרה מהם, ועל כך העיר המשנה לנשיאת העליון השופט חנן מלצר כי "אין מצב בישראל שרחוב יהיה סגור לנשים. אין דבר כזה לא היה ולא יהיה".

עורכת הדין המייצגת את העירייה אמרה בדיון כי כל הסרה של שלט מלווה באלימות, בתקיפה של ניידות משטרה וכי המשטרה בעצמה לא יכולה להתמודד עם הסיטואציה.

השופט מלצר אמר במהלך הדיון כי המשטרה תיהיה שם ביום ובלילה, וכי המשטרה תלווה כל אישה שתרצה לעבור במקום. "מבחינתי שיביאו גדוד של משטרה. לא יהיה דבר כזה. ואני חוסך לראש העיר שבגלל הביזיון הוא ייכנס למאסר, זה יהיה הצד הבא", איים השופט מלצר.

בהמשך תקף השופט מלצר את ראש העיר כשציטט דבריו בנוגע לשלטים, ושאל האם זה לא ביזיון בית המשפט. אבוטבול ביקש את זכות התגובה, והבהיר כי יש הבדל בין נושא השלטים לבין עמדתו הברורה נגד הדרת נשים. "בעמדתי האישית, דווקא ביום חמישי האחרון עשינו דיון בנושא זה לרגל נושא הגנת הנשים. עירייה מודיעה, בד"כ בהסרת שלטים מסחריים קלאסיים איננו מתקשים, אין מה לעשות. כאן השלטים קיבלו תדמית אידיאולוגית".

השופט מלצר  דרש מאבוטבול להתייחס למה שאמר לטענתו בעד השלטים ועל כך השיב ראש העיר: "השלטים חשובים אידאולוגיית לאנשים שגרים שם. גם אני גר בשכונה חרדית. מכאן להרים יד זה פסול ומגונה, כשפגעו באישה הגעתי לביתה עם זר פרחים להתנצל בשם התורה והיהדות. פניתי לשר ומפכ"ל המשטרה, המשימה כרוכה גם בסכנת חיים, פקחים קיבלו מכות, הפכו טנדרים וניידות משטרה ביקשתי מהמשטרה לקחת את המטלה עליהם. כך אמרתי להם בפגישה אישית ואני מצווה גם על שלום עובדי העירייה. מה שבית המשפט יורה כך נעשה.

לסיכום אמר השופט מלצר לאבוטבול: "לאדוני יש תפקיד של ראש עיר ויש לו חובות סטטוטורית. לא היה אף ישוב במדינת ישראל שידירו נשים. יש להבחין בין קריאה לציות לבין קוד לבוש, קודם תבצעו את מה שנדרשת לבצע".

צפו: פקחי עיריית חיפה הסירו מודעות 'קופת הקהל' י"ז שבט תשע"ח
עיריית בית שמש תשלם כל יום בגלל שלטי צניעות י"ד סיון תשע"ז
צפו: כך משכנעים את ילדי ישראל לתלות שלטים נגד האייפונים י"ח תמוז תשע"ג
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. בג"ץ ערב ועמלקים !
05/12/2017
מרדכי היהודי

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה