י"ז תמוז תש"פ
צילום: טדי ברונר / לע"מ
לדעת לחיות
הניה גולדברג כ"ו שבט תשע"ח    12:35 מטבע אחד ושני צדדים לה - הטור של הניה גולדברג

האוכל מחר לדבר גלויות עם הבחורה ולהסביר לה את העניין? אני שם לב שיש לנו קווי אישיות הפוכים. האם יתכן להרגיש טוב ולבנות שלום בית, עם תפיסות מנוגדות ? לדעת לחיות

האם דמיינתם פעם מה עלול לקרות לתינוק אם אמא תחזיק בו בידיים רפויות? נכון הוא עלול ליפול. האם הוא מרגיש שההחזקה אינה אמיצה? יתכן שהמודעות שלו עדיין לא מפותחת אך הוא מרגיש. וככל שההחזקה החלשה תימשך, הוא עלול לפתח חרדה שמא הוא ייפול. במילים אחרות: החזקה לא בטוחה עלולה לגרום לחרדות.

צד א'. אני בתהליך פגישות עכשיו. הבחור מעוניין, וזה מורגש. הוא שואל אותי כל הזמן מתי אני רוצה לסגור. אינני ממהרת לשום מקום. לכאורה הייתי צריכה לקפוץ על השידוך הזה, אך עלי לחשוב לעומק.
ברור לי שהבחור מצויין. בזה אין ספק. מה שאני מנסה לברר זה אם הוא אכפתי ומתחשב. אני זקוקה למישהו דומיננטי ושותף.

בבית לא קבלתי החזקה אמיתית. ההורים אנשים טובים, אך ההחזקה של הילדים חלשה. אם בגיל 10 חזרתי הביתה, מאוחר בכל קנה מידה, נניח ב-11 בלילה, אבא ואמא כבר ישנו ואני פניתי בשקט לחדרי. קיוויתי בליבי שמישהו ישים לב ויצעק עלי, כמו שראיתי שצועקים על חברתי אם היא מאחרת בחצי שעה, אך לא. לא צעקו ולא הרגישו ונגמר. אף אחד לא שאל אותי בבוקר איפה הייתי.

עכשיו בשידוך אמא אומרת לי שהיא לא סובלת שהשדכנית מנדנדת לה, ואז היא מנדנדת לי. אך בחיים? את מי אני מעניינת. ו... כן. פיתחתי קצת חרדות, שאם פעם יקרה לי משהו ולא אחזור הביתה, היתכן שהם אפילו לא ישימו לב שהיתה להם ילדה?

אני חייבת בן אדם לוקח אחריות ושאני חשובה לו. האם זו הסיבה שאני דוחה את הבחור שוב ושוב כי אולי אני בוחנת אותו? האם בסופו של דבר הוא יוריד את השידוך כי אני ממשיכה בפגישה אחרי פגישה בטענה שאני זקוקה לעוד זמן?

צד ב'. יש לי הורים נפלאים, אכפתיים מאד. אולי מדי. אני בתהליך של פגישות עכשיו. קשה לי עם ההחזקה ההורית החונקת משהו. אני פוגש בחורה נפלאה. הלוואי שהיא תסכים, העניין הוא שהיא דוחה ודוחה. ככל שהיא דוחה אני מוחלט יותר שהיא בשבילי. לא רוצה לדאוג מדי עכשיו וגם לא להיות הורה מדי דואג. הגזמה אף פעם אינה טובה.

אם הגעתי מהחידר 5 דקות אחרי הזמן, כל השכונה קיבלה טלפונים אם אולי מישהו ראה אותי. ההורים לוקחים את תפקידם ברצינות גדולה מדי. אין מציאות כזו שאוכל משהו לא בריא. או שאשכח להכין שיעורי בית. הכל מוקפד ובגבולות ברורים.

ברור שיצאתי אחראי כמוהם. ברור שהשעון הפנימי שלי מתחיל לדאוג על כל דבר שקורה בבית. אך למה להגזים? האם אי אפשר לדאוג לילד בלי להלחיץ אותו? האם ילד לא אמור ללמוד לקחת אחריות על עצמו? הרי כל ילד הוא בן אדם נפרד. למה לעקוב אחריו כל הזמן?

האוכל מחר לדבר גלויות עם הבחורה ולהסביר לה את העניין? אני שם לב שיש לנו קווי אישיות הפוכים. האם יתכן להרגיש טוב ולבנות שלום בית, עם תפיסות מנוגדות? האם היא תפסיק לבחון אותי ותחליט ששנינו מתאימים כשני צדדים של אותה מטבע?

הניה גולדברג פסיכותרפיסטית משפחה ושידוכים

026424049 [email protected]

הניה גולדברג: התארסתי והתחרטתי - כמעט א' שבט תשע"ח
הניה גולדברג: יש התאמה או תקשורת ? ט"ו טבת תשע"ח
פך שמן הטהור מלא בדמעות וציפייה - הניה גולדברג כ"ט כסלו תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ויתורו את הארץ: 3 רעיונות לטיולים בארץ תוכן שיווקי
איך לטשטש פגמים בעור הפנים ? תוכן שיווקי
מגיעים אורחים לשבת ? כך תעשו את זה נכון תוכן שיווקי
לארח בקלות ובזול - איך עושים את זה נכון? תוכן שיווקי
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת רחלי לוין
למדור משפחה