22
יום

שהם שלשה שבועות ויום אחד לעומר

 ז' אייר תשפ"א
רק הבריאות
ירוחם שמואלביץ ה' אדר תשע"ח    14:46 מיזם חדש: 'ערבים לבריאות' - יוזמת ארגונים להצלת חיים

מקדמים רפואה למכה: מונעים קריסה כללית של המשפחה. רבנים ועסקני רפואה בקריאה לציבור להצטרף ל"ערבים לבריאות". בארגונים להצלת החיים, החליטו בעצה אחת על הקמת המיזם.

הרגע הקשה ביותר בחייה של משפחה-הרגע שבו רופאים מבשרים שאחד מבני המשפחה לקה ר"ל במחלה קשה, וזקוק לעבור טיפול רפואי מרוכב או ניתוח מסובך להצלת חייו. ברגעים אלו החולה ובני משפחתו החרדים לבריאותו, מתכנסים לתפילה, ומבקשים את עצת הרופאים במציאת תרופה ומזור למחלת יקירם.

בני המשפחה שמבקשים להשקיע את זמנם בתפילה לשלום יקירם, או בשיחות עם הרופאים ועסקני הרפואה במטרה למצוא את התרופה הטובה ביותר או את המנתח הטוב ביותר, מוצאים עצמם לא אחת, עסוקים מבוקר ועד ערב בחיפוש מקורות מימון לביצוע הטיפול שעלותו מגיעה לעיתים למאות אלפי דולרים.

קרוביו של החולה ובני משפחתו, עושים הכול כדי להבטיח שבן משפחתם יקבל את הטיפול הרפואי המיטבי. ולא אחת, בני המשפחה נוטלים על עצמם התחייבויות כספיות, מעל ומעבר ליכולתם הכלכלית, שגוררות את המשפחה כולה למשבר כלכלי.

נציגי ארגוני הצלת חיים בארץ ישראל, שמקבלים מידי יום  פניות של חולים שזקוקים להכוונה רפואית. מתוודעים דרך קבע לחולים, שכבר נמצאה התרופה המתאימה עבורם, או הצליחו לאתר את המנתח המוצלח, אבל הם לא מסוגלים לממן את העלות היקרה שלהם.  הארגונים שלא יכולים לעמוד מנגד אל מול מצבו הקשה של החולה, נאלצים לפתוח במגבית עבור החולה ומשפחתו, כדי לממן את הטיפול הרפואי שעולה הון עתק.

בארגונים להצלת החיים, החליטו  בעצה אחת עם הרבנים המנחים את פעילותם של הארגונים, למצוא דרך להקדים תרופה למכה, ולבנות את המוצר הבטוח ביותר והמוזל ביותר, שיבטיח שביום פקודה ר"ל, יוכלו החולה ובני משפחתו להתמקד בתפילה להחלמתו של החולה, ובטיפול הרפואי, ולא בחיפוש קדחתני אחרי מקורות מימון.

לשם כך, הוקם מיזם "ערבים לבריאות", שיעניק ביטוח רפואי בסכום סמלי למקרים קשים. הביטוח נבדק על ידי מומחים בתחום הביטוח ועסקני רפואה מכל הקהילות, לאחר הליך בדיקה מעמיק הוצג המיזם בפני הרבנים וזכה לברכת הדרך. "ערבים לבריאות"  מעניק מימון למקרים הקשים ביותר, כמו תרופות שאינן בסל הבריאות, או ניתוחים בחו"ל, או השתלות. כל זאת בעלות כספית נמוכה מאוד של כמה עשרות שקלים בחודש למשפחה. ב"ערבים לבריאות" החליטו שהיקף הביטוח יהיה למקרים הקשים ביותר, זאת במטרה להוזיל למינימום את העלות של הביטוח למשפחה
.
יו"ר ארגון 'דרכי מרים' הרב אהרון וינגרטן מספר: "השבוע פגשתי אדם שעסוק בסיוע למשפחות שנקלעו למשבר כלכלי, והוא אמר לי בזה הלשון:' "ערבים לבריאות" זה פשוט הצלת הדור כפשוטו'".

אז אם עדיין לא עשיתם את חובת ההשתדלות, אתם מוזמנים להתקשר ל"ערבים לבריאות"  בטלפון: 1700-50-10-57 ולקבל את כל הפרטים על היוזמה החדשה והברוכה פרי יוזמתם של ארגוני הצלת החיים בארץ ישראל.

 

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות