ט' סיון תש"פ
חסד של אמת
יעקב עזרא י"ג אדר תשע"ח    15:26 ירושלים: כל חברות הקדישא התכנסו לכינוס השנתי

הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שיבח את כל המשתתפים העוסקים כל ימות השנה בפעילות קודש של ממש: יש לכם זכות גדולה לשמור על כבוד האדם לאחר פטירתו מתוך יראה גדולה. מדובר במלאכה לא קלה וצריכים תעצומות נפש גדולות לשם כך.

150 עובדי ועובדות  חברות- הקדישא מירושלים והסביבה התאספו לאירוע ההוקרה וההתחזקות השנתי לקראת יום ז' באדר-  יום פטירתושל משה רבינו ע"ה. יום בו נהגו חברות הקדישא צום, וחשבון נפש . האירוע נערך זוהשנה חמישית  ביוזמת הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים, בכדי להוקיר ולכיר תודה וטובה לעובדי כלל חברות הקדישא בירושלים על עבודתם ומסירותם בטיפול בנפטרים ובמשפחותיהם.

הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א פתח את דבריו בדבר תורה על הפרשה ושיבח את כל המשתתפים העוסקים כל ימות השנה בפעילות קודש של ממש: "יש לכם זכות גדולה לשמור על כבוד האדם לאחר פטירתו מתוך יראה גדולה. מדובר במלאכה לא קלה וצריכים תעצומות נפש גדולות לשם כך. לכן במעמד חשוב זה לקראת ז' באדר, ברצוני לברך שתזכו לשפע, לנחת מהצאצאים מתוך בריאות איתנה ונזכה במהרה ממש לביאת גואל צדק".

מנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס שתומך ומסייע תדיר לכל הפעילות הענפה של הנהלת מועצת בתי העלמין כובד לאחר מכן לשאת דברים וביקש למסור דברי ברכה משר הדתות הרב דוד אזולאי שנבצר ממנו להשתתף במעמד עקב בריאותו החלשה, ואיחל בשם כולם ברכת רפואה שלמה במהרה לשר הדתות. "יש מהפכה גדולה בתחום הקבורה ובתי העלמין בירושלים, בזכות מועצת בתי העלמין שבהנהלת הרב הלל הורוביץ העושים עבודת קודש של ממש".

הרב הלל הורוביץ מנהל מועצת בתי העלמין ירושלים הודה למנכ"ל משרד הדתות עו"ד עודד פלוס על תמיכתו כל ימות השנה בפעילות מועצת בתי העלמין ונתן לכל המשתתפים, סקירה על פעילות מועצת בתי העלמין בכל המישורים-הר המנוחות: פרויקט שיקום תשתיות ציבוריות שיוצא לדרך בתקופה הקרובה, יחד עם פרויקט שיקום בית ההלוויות שמגר, ובפרט הר הזיתים- כידוע, בשנים האחרונות המצב הביטחוני בהר הזיתים בשיפור ניכר ומתמיד, הולכים ופוחתים זריקות האבנים בצירי העלייה אל ההר, כבר תקופה ארוכה שאין וונדליזם ופגיעות בקברים, המועצה השלימה בניית גדר בגובה של 3 מטר לאורך המורדות הצפוניים והמזרחיים של ההר.

בנוסף, חברת אגד החלה בהפעלת קו אוטובוס ממוגן חדש להר הזיתים- קו 84 היוצא מידי יום מגבעת התחמושת. מעבר לכך תוגברה האבטחה באופן משמעותי על ידי משטרת ירושלים". המצב הביטחוני המתחזק מחזיר את עם ישראל להר ה זיתים והמועצה מסכמת שנה עם 200,000 מבקרים בהר הזיתים.

בסיום האירוע הוענקו תעודות הוקרה לעובדים מצטיינים  בחברות הקדישא השונות על ידי חברי הנהלת מועצת בתי העלמין. המשתתפים יצאו מהערב בסיפוק רב ובתחושת שליחות גדולה להמשיך בעשייה הברוכה עד לביאת גואל צדק במהרה. את האירוע כיבדו בהשתתפותם: הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א, אנשי לשכת השר לשירותי דת הרב דוד אזולאי, מנכ"ל משרד הדתות עודד פלוס ואנשי לשכתו, חברי מועצת העיר ירושלים אריה קינג ודב קלמנוביץ, מנהל המחלקה למבני דת בעיריית ירושלים הרב יצחק הנאו, וחברות הקדישא מירושלים והאזור.ירושלים: ערב התחזקות לעובדי חברות הקדישא ז' אדר תשע"ז
יהודי חרדי שלמד בישיבה בירושלים נקבר בקבר גויים י"ג שבט תשע"ז
זקן החסידים הרה"ח נח גרשוני נפטר כשהוא בן 105 כ"א אייר תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי