ט' סיון תש"פ
שיקום ובניה
יעקב עזרא כ"א אדר תשע"ח    14:20 ירושלים: בכנסת התקיים דיון לשיקום הקברים בהר הזיתים

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ בן צור בשיתוף הוועד להגנה על הר הזיתים והעומד בראשו, הרב אברהם לובינסקי, הובילו את הכינוס השני של השדולה להגנה על הר הזיתים. בכינוס השתתפו ח"כים מכל סיעות הבית, מנכ"ל משרד הדתות, בכירים ממשטרת ישראל, חברי עיריית ירושלים ובהם נציגי ש"ס ופעילים חברתיים.

במהלך הכינוס המיוחד הציג ח"כ יואב בן צור את הישגי השדולה וביניהם: צמצום חילול הקברים בעשרות אחוזים לצד קידום פעולות האבטחה בהובלת משטרת ישראל, שתרמו רבות לביטחון המקום, ואמר: "אני מודה למשתתפים שהגיעו לכאן היום, ליו"ר הוועד להגנה על ההר, הרב אברהם לובינסקי, לח"כים מכל סיעות הבית, לחברי מועצת העיר ירושלים וביניהם נציגי ש"ס, למנכ"ל משרד הדתות, עודד פלוס, למשטרת ישראל, לפעילים החברתיים ולשותפים לתהליך. עשייתנו מבטאת את הכתוב במסכת אבות "ובמקום בו אין אנשים, השתדל להיות איש", כעת עלינו לפעול על מנת להגשים את החזון - להפוך אתהר הזיתים לאתר מורשת בינלאומי מבוקש".

יו"ר הוועד להגנה על הר הזיתים, הרב אברהם לובינסקי: "השדולה הזו היא דוגמא וסמל לכל יהודי העולם ועלינו לדאוג שבכל עת יהיה תקציב לשמור על ביטחון המקום והנגישות אליו. אני מאמין שלא סתם יום אחרי הקמת השדולה הנשיא טראמפ הכריז על ירושלים. אוסיף ואומר כי אין דומה המצב כיום לזה שלפני שנתיים וברצוני להודות ליו"ר השדולה ח"כ בן צור, משטרת ישראל, משרדי הממשלה והפעילים בשדולה".

מנכ"ל משרד הדתות, עודד פלוס אמר בישיבה: "הודות לשיתוף הפעולה בין משרד הדתות, עיריית ירושלים, משטרת ישראל ופעילות השדולה הצלחנו לתגבר את האבטחה במקום בד בבד הגדלנו באופן משמעותי את כמות המבקרים ועודדנו שיתופי פעולה עם משרדים רבים. אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה שלכם לשיקום הקברים והקמת מרכז המבקרים"

חבר מועצת העיר ירושלים, משה ליאון אמר: "אני מברך על קיום השדולה, יש לחדש את פרויקט שיפוצי הקברים בהר הזיתים, אותו התחלתי בתור יו"ר הרשות לפיתוחירושלים"

חבר מועצת העיר ירושלים שמואל מרציאנו אמר: "צדיקים גדולים קבורים במקום, ויש לשמור עליו למען עם ישראל כולו".

ח"כ אורי מקלב: "יש להמשיך ולנקוט צעדים נוספים על מנת לשמור על הביטחון בהר וכן ליישם פעולות על מנת לשקם את הקברים".   

פנחס עזרא, חבר מועצת העיר ירושלים מטעם ש"ס: "עלינו להנגיש את התחבורה מהשכונות החרדיות להר הזיתים ולעדכן את התושבים שחל שיפור בביטחון. בעניין הקברים בהר, ניזום פרויקט התנדבותי שבו בחורי ישיבות יסייעו לשיקום הקברים"

סגן ראש עיריית ירושלים, צבי כהן: "מדובר במפגש חשוב ועיריית ירושלים רוצה להירתם לתהליך החיובי המתקיים במקום ומטיב עם התושבים וציבור המבקרים".

ח"כים נוספים שהשתתפו: אמיר אוחנה, מאיר כהן ויהודה גליק.כינוס רפואה והלכה התקיים בארגון 'פרי חיים' בשיתוף 'הדסה' כ"ד תמוז תשע"ז
ח"כ אייכלר: אדון בועדה לפניות הציבור על הקריסה בקבר רחל י"ב חשון תשע"ז
בני ברק: עשרות רבנים ורופאים השתתפו בועידה רפואית של מאוחדת ה' חשון תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי