ז' סיון תש"פ
הדשא של השכן
יעקב עזרא כ"א אדר תשע"ח    18:46 רבני ירושלים להנהלת הדסה: למה לטפל בערים אחרות?

במפגש עם הנהלת הדסה תמהו רבני העיר ירושלים: "אנחנו לא מבינים הורים ששולחים את ילדיהם לאזור המרכז כדי לקבל טיפולים שניתן לקבל בהצלחה רבה בהדסה ירושלים"?

רבני העיר ירושלים הגיעו לבית החולים הדסה, לפגישה עם מנכ״ל בית החולים, הפרופ׳ זאב רוטשטיין ומנהל המערך המטו-אונקולוגיה ילדים, הפרופ׳ יוסי לבר.

רבני ירושלים רבי אריה שטרן שליט"א והראשל"צ רבי שלמה עמאר שליט"א, קיבלו סקירה מקיפה על פעילות בית החולים ומחלקת ההמטו-אונקולוגיה ילדים החדשה שהוקמה. פרופ׳ רוטשטיין הציג את סגל המחלקה החדש  המונה עשרה רופאים, כולם מומחים בהמטו-אונקולוגיה ילדים, את שיתופי הפעולה עם מרכזי סרטן מובילים בעולם דוגמת 'ממוריאל סלואן קטרינג' ואת הטיפולים החדשניים והמתקדמים המוצעים בהדסה.

פרופ׳ רוטשטיין התייחס לשאלת הרבנים בעניין הצורך לנסוע לטיפולים בבתי חולים במרכז הארץ ואמר "ילד שמתגורר בירושלים והסביבה לא צריך לנסוע למרכז, הוא יכול לקבל את הטיפול הטוב ביותר כאן בהדסה. נסיעה יומיומית לטיפולים במרכז מסכנת את חיי הילד".

הרבנים הביעו פליאה על אותם רבנים שממליצים על הנסיעה הארוכה ואמר: "אני לא מבין הורים ששולחים את ילדיהם לאזור המרכז כדי לקבל טיפולים שניתן לקבל בהצלחה רבה בהדסה ירושלים".

הרב עמאר שמלווה את בית החולים בעצה והכוונה טובה אמר במפגש, כי בית החולים הזה מלומד בניסים, "בזמן המשבר הגדול, התבקשתי לתווך עם הרופאים שעזבו, בזכות הוויתור של פרופ' רוטשטיין שהסכים מיד לכל מה שהצענו הוא זכה להצלחה גדולה וסייעתא דשמיא. הייתי בכמה בתי חולים, פגשתי פצועים וחולים, מה שעושים כאן, זה ניסים".

בפגישות השתתף גם רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, שסיפר לנוכחים על המהפכה הגדולה שחווים שומרים המצוות המגיעים לקבל טיפול רפואי בין כתלי הדסה. הוא סרק את כל האפשרויות וגילה לרבנים על מאחורי הקלעים של פעילות לשכת הרב במרכז הרפואי בסוגיות של שבת, כשרות מהודרת, צניעות וליווי הלכתי של שאלות רפואיות כבדות משקל.

על כך הגיב פרופ׳ רוטשטיין, "אני מרגיש הרמוניה עם הרב קליין מול קבוצה של מטופלים הקרובים לליבנו ואנו נותנים להם את כל מה שחשוב להם, מבחינת אמונה ושמירה על אורח החיים החשוב להם, ואני מרגיש שאני בהחלט מקבל מהם חזרה את אותו היחס חם. מעודד אותי לקבל את הכרת הטוב".אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים ה' תמוז תשע"ח
הדסה: יום עיון ליועצות חינוכיות לתמיכה בהורי ילדים חולים כ"ט סיון תשע"ח
הדסה עין כרם: ניתוח אורתופדי נדיר השיב את יכולת ההליכה ז' אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי