י"ב סיון תש"פ
נסיעה טובה
תוכן שיווקי ב' אייר תשע"ח    15:17 מדריך: מה זה קרוסאובר?

השילוב בין פלטפורמה של מכונית נוסעים לבין מאפיינים של רכב שטח הופכים את דגמי הקרוסאובר לשם החם ביותר בכבישים. אבל מה זה בכלל אומר ואיזה יתרונות יש לרכבים כאלה? כל הפרטים

מי שעוקב אחרי ענף הרכב לא יכול לברוח בשנים האחרונות מהמושג "קרוסאובר". מה שהתחיל בתור כינוי לכלי רכב שמבוסס על פלטפורמת מכונית נוסעים אך עם מאפיינים של SUV, הפך עם הזמן לשם נרדף לדגם פופולארי, נוח, נגיש ומבוקש. מצד שני, רבים עדיין לא באמת מצליחים לזהות את היתרונות של קרוסאובר או להבין כיצד הוא יכול לעזור להם.

המונח האנגלי CrossOver מתאר חצייה של גבול ולכן הוא נבחר גם לייצג את הרכבים שבהם אנו עוסקים. במילים פשוטות, רכב קרוסאובר למעשה משלב בין שתי קבוצות של סוגי מכוניות: מצד אחד, הצורה של הרכב דומה למכונית נוסעים שהוגבהה קצת. מצד שני, השלדה האחודה ומה שמסתתר מתחת למכסה המנוע הופכים אותו לרכב שטח לכל דבר ועניין.

למה כל משפחה עם ילדים צריכה קרוסאובר?

המבנה של קרוסאובר תורם למשקל עצמי קל ומסייע לחיסכון בצריכת הדלק. במקביל, הוא מייצר המון מקום פנוי בחלל הפנים ואידיאלי עבור משפחות עם ילדים. זוג צעיר למשל יכול לקנות דגם קרוסאובר וליהנות ממנו למשך כמה שנים ברצף, גם אחרי שהמשפחה מתרחבת וללא דאגות למרווח לרגליים או בתא המטען.

בנוסף, הדגם שמשלב בין היתרונות של מכונית נוסעים לבין המאפיינים של רכב שטח מציג התנהגות כביש מצוינת. כאשר התנהגות כביש בטוחה של מכונית נוסעים פוגשת גובה של רכב שטח, כולם נהנים ודירוגי הבטיחות שוברים שיאים.

היצע הדגמים כיום גדול מאי פעם והתחרות גורמת לירידת מחירים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, דגמי קרוסאובר לא בהכרח יקרים יותר ממכוניות נוסעים רגילות. אפשר למצוא דגמים עם או בלי מערכת הנעה 4X4 לכל ארבעת הגלגלים, עם יכולת נעילת דיפרנציאל אחת או יותר ועם מתלים עצמאיים לכל גלגל או שימוש בסרן חי. אלו מאפיינים שהופכים את הרכב לפתרון תחבורה אידיאלי גם בשטח וכאן נפתחים עוד שורה ארוכה של יתרונות חדשים.

לא להרפתקנים בלבד: היתרונות של נסיעה בשטח

רכבי קרוסאובר מאפשרים לנסוע בשטח ובדרכים לא סלולות. יש להם יכולת עבירות קשה, הם מטפסים בקלות מעל מדרכות ואבנים וניתן לצאת איתם לטיול משפחתי בטבע בלי לחשוב יותר מדי. נסיעה בשטח מעניקה לרכבים האלה ערך מוסף ומציבה אותם בתחרות ישירה מול הג'יפ הקלאסי.

האמת היא שלא חייבים להיות בעל אופי הרפתקני על מנת ליהנות ממה שיש לדגמי קרוסאובר להציע כאשר הם יוצאים לשטח. מספיק לעלות על רכב כזה לסיבוב עם או בלי המשפחה, ולהפתיע את הילדים עם חוויה בלתי נשכחת שלא דורשת פשרות בנוגע לבטיחות וצריכת דלק.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
מכון המאור: קטלוג ספרים ייחודי ומהודר לשבוע הספר תוכן שיווקי
חדש ברשת ווישוז: Boot Bananas תוכן שיווקי
גרג סניף פרדס חנה בכשרות מהדרין במתחם ביג תוכן שיווקי
בשורה חדשה לציבור החרדי בחיפה: ביגה בכשרות מהדרין תוכן שיווקי
רשת Yellow משיקה מותג המבורגר בכשרות מהודרת יעקב עזרא
למדור צרכנות