ז' שבט תשפ"א
ונשמרתם מאוד
תוכן שיווקי י' אייר תשע"ח    18:22 איך הילדים שלכם מגיעים לבית הספר ?

ילדים נחשבים כאוכלוסייה שנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונות דרכים לכל אורך השנה ובעיקר בכל הנוגע לבית ספר. עם זאת, יש כמה דברים שאפשר לעשות בשביל לשפר את הבטיחות ולצמצם את הסכנות


הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מגדירה ילדים כבעלי סיכון גבוה להיפגע בתאונות דרכים רח"ל. מלבד הסיכוי שלהם להיפגע כתוצאה מגורמים שקשורים לבטיחות הרכב וסביבת הכביש, יש גורמי סיכון ייחודיים שקשורים למאפיינים הפיזיים, הקוגניטיביים וההתנהגותיים שלהם. אלו מאפיינים שמגבילים את הילד בכל הנוגע ליכולת ריכוז והם מתקשים עליהם להתמקד בכביש.

ילדים צריכים לשמור על בטיחות בדרכים לכל אורך השנה ובעיקר כאשר הם מגיעים אל ומבית הספר. בנוסף, צריך לקחת בחשבון שיש כיום אופניים לילדים עם יכולות גבוהות ומנועים חשמליים שלא תמיד הם משתלטים עליהם. האחריות שלנו כהורים היא לדאוג לסביבה בטוחה ולהראות לילדים דוגמא אישית בנושא של בטיחות בדרכים.

שמירה על הבטיחות ברגל ובאופניים

הדרך שבה הילדים מגיעים לבית הספר היא הדבר הראשון שצריך לבדוק כאשר מנסים לצמצם עבורם את גורמי הסיכון. אם הילדים הולכים לבית הספר ברגל, יש להראות להם את הדרך הבטוחה ביותר וללוות אותם במשך מספר ימים עם תחילת השנה. מומלץ לבחור מסלול שבו לא צריך לחצות כבישים או לכל הפחות לצמצם אותם כמה שאפשר. במידה ואין ברירה, יש לזכור שאסור לילד מתחת לגיל 9 לחצות כביש לבד וגם בגילאים מאוחרים יותר צריך להסביר לו איך לעשות זאת.

במידה והילד מגיע לבית הספר באופניים, ההבדל העיקרי הוא בין אופניים רגילים וחשמליים. אופניים רגילים נחשבים בטוחים יותר כי קשה להגיע בהם למהירויות גבוהות, אך גם בהם חשוב לרכב רק עם ציוד מגן מתאים. קסדה למשל חייבת להתאים לגיל של הילד מבחינת גובה, משקל והיקף ראש וניתן להשיג אותה כיום במגוון צבעים וצורות. כל עוד הילד חובש קסדה כל פעם שהוא עולה לאופניים, אין שום משמעות לצורה או לצבע שלה.

מי שומר על הבטיחות בהסעות?

הטעות הנפוצה היא להקל ראש בחשיבות של שמירה על הבטיחות עבור ילדים שמגיעים בהסעות. כאן ההבדל הוא בין הסעות משותפות מטעם בית הספר, לבין הסעות שמאורגנות על ידי ההורים. במידה ומדובר בהסעות של בית הספר, חשוב לוודא שהחברה המבצעת עומדת בסטנדרטים הנדרשים מבחינת בטיחות. כדאי לבדוק מי מפקח על ההסעה, מי עובר עם הילדים את הכביש ומי סופר אותם בכל תחנה.

מנגד, בהסעות שמאורגנות על ידי ההורים ניתן לחלק את האחריות ולקבוע הסדרי נסיעות שמתאימים לכולם. צריך לוודא ששעות האיסוף מתאימות למערכת השעות על מנת למנוע מצב שבו הילדים מגיעים לבית הספר בלחץ, ולעדכן אותם לגבי עיכובים ואיחורים. כמו כן, ניתן לערוך רשימה מסודרת של הסעות הורים בשיתוף הצוות החינוכי.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי יעקב עזרא
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
למדור לימודים ותעסוקה