י"ב תשרי תשפ"א
המעצרים בבי"ש
שלום בר ששת כ"א אייר תשע"ח    18:35 הבכיר שנעצר: משה מונטג – מעצרו הוארך עד חמישי

משה מונטג, יו"ר וועדת תכנון ובנייה בבית שמש, הוא הבכיר בעיריית בית שמש שנעצר. במהלך הארכת מעצרו הוברר כי נעצר כבר אתמול בלילה וישב ברכב המשטרתי עד לפנות בוקר. עוד הוברר כי מדובר בפרשה שבדק אותה מבקר המדינה בעבר.

בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו של משה מונטג, חבר מועצת עיריית בית שמש בארבעה ימים.

מונטג שהובא על ידי חוקרי להב 433 לבית המשפט, חשוד לטענת המשטרה במספר עבירות.
נציגי המשטרה טענו בפתח הדיון כי מדובר בפרשיה מורכבת ומסועפת בעלת מספר רב של חשודים ומעורבים. לטענת המשטרה החשודים פעלו לאורך שנים רבות ביחד וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית בעבור טובות הנאה וקידום האינטרסים האישיים שלהם תוך גרימת נזק לקופה הציבורית והתעלמות מוחלטת מהדיוהחוק במדינה.  לטענת המשטרה את הכנסותיהם מביצוע העבירות הסתירו החשודים מרשויות האכיפה.

בנוגע למונטג טענו במשטרה כי הוא החשוד המרכזי בפרשיה ונוגע כמעט בכל האירועים הפלילים שהמשטרה חוקרת.

מדברי המשטרה לשופט עולה כי החשד נגדו הוא כי מתוקף תפקידו כיור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבית שמש, הוא נתן היתרים ואישורים למספר פרוייקטים של נדל"ן בעיר בית שמש, בתמורה לקבלת שוחד וטובות הנאה. במשטרה ביקשו שלא לפרט את שמות הפרוייקטים בשל מה שהגדירו אפשרות לשיבוש חקירה.

נציג המשטרה הציג דו"ח סודי לשופט, כאשר בין היתר נכתב כי התוכנית בניין עיר הייתה מיועדת לצורך דבר אחד, ובאמצעות הועדה מונטג שינה את זה לתכנון אחר.

במשטרה רמזו כי בשל העובדה שמדובר בקבוצת חשודים חרדית החשש מפני שיבוש הליכים הוא גדול. "מדובר פה על קבוצה של חשודים, בגלל שמרבית החשודים בפרשיה משתייכים לקבוצה הומוגנית מסוימת, החשש פה לשיבוש הוא גדול", אמר נציג המשטרה והוסיף: "עוד לא חקרנו את כל המעורבים, ולא כל המסמכים עוד בידינו, ולכן יש פה חשש לשיבוש וזיהום החקירה".

כאשר פרקליטו של מונטג שאל את נציג המשטרה למה כוונתו שאמר קבוצה הומוגנית, השיב הנציג כי מדובר בקבוצה באותה קהילה באותו מקום מגורים.

משאלות שהפנה פרקליטו של מונטג עולה כי המשטרה עצרה את מונטג כבר אתמול בשעה עשר וחצי בלילה, אז נילקח ללהב 433, שם המתין ברכב מספר שעות ורק לאחר מכן נסע יחד עם החוקרים לביתו, אז חייבו אותו להשתתף בחיפוש, לאחר מכן למשרד בעירייה ורק אז שבו ללהב בלוד.

פרקליטו של מונטג הקשה על נציג המשטרה, כיצד זה הוא לא מספר על כך שמדובר בפרוייקט ברחוב שפת אמת בבית שמש, ועל כך השיב נציג המשטרה: "אנחנו לא לבד באולם, חשיפת שמות וחקירת מעורבים יכולים לשבש את החקירה". אלא שאז הקשה פרקליטו של מונטג, הרי מדובר על היתרים לפני תשע ומשהו שנים, על כך השיב נציג המשטרה: "כל החומר בפני בית המשפט".

נציגו של מונטג לא איפשר לנציג המשטרה להתחמק ושב ושאל, כשהוא מבקש לדעת האם מדובר בבניינים שנבדקו כבר בעבר על ידי מבקר המדינה. נציג המשטרה השיב כי התשובה בפני בית המשפט, מה שהביא את השופט להורות לנציג המשטרה להשיב לשאלה גם אם באופן מצומצם. אלא שאז נציג המשטרה אמר כי הוא מבקש לענות בכתב, והשופט אמר כי הוא מחייב את נציג המשטרה לומר בעל פה, אז הודה נציג המשטרה כי אכן בוצעה בדיקה של מבקר המדינה בנוגע לאירועים שהמשטרה חוקרת.

לסיום אמר פרקליטו של מונטג כי המשפחה ביקשה להסכים להארכת מעצר עד יום רביעי וככל שבית המשפט סבור שיש צורך בהארכת מעצר עד יום חמישי הם יסכימו לכך.

לסיום קבע השופט כי החשדות כלפי מונטג הן לעבירות רבות בהן קבלת שוחד, קשירת קשר לפשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועוד. לדברי השופט קיימת עילת מעצר מובהקת מחשש לשיבוש הליכי חקירה, ועל כן אישר את הארכת מעצרו בארבעה ימים. השופט הבהיר כי אין די בפרק זמן זה בכדי לאפשר למשטרה להשלים את חקירתה אך החליט לקצוב את החקירה באופן שיאפשר פיקוח בית המשפט אחר התקדמותה, וככל שתתבקש הארכת מעצר נוספת זה ייערך ביום חמישי בשעה 12 בצהרים.

השופט הורה לשחרר את מונטג למרות בקשת המשטרה כ"ט אייר תשע"ח
מחלוקת בדגל התורה: מי מחליט הרבנים או הפוליטיקאי ב' כסלו תשע"ח
קרוואן בית הכנסת בבית שמש יפונה בהסכמה ט' אלול תשע"ה
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה