ז' שבט תשפ"א
זכות ראשונים
יעקב עזרא א' סיון תשע"ח    19:29 מרפאות רבות במרכז הרפואי 'שמיר' הוכשרו לכניסת כהנים

הותקן פתח יציאה כפול מהיציאה האחורית של בניין המיון, הנמצא סמוך למבנה. לאחר שנוכחו לדעת שכל השינויים שנדרשו על ידם במבנה זה בוצעו על הצד היותר טוב.

בשורה משמחת לכהנים הנזקקים לשירותי רפואה במרכז הרפואי 'שמיר': לאחר מאמץ ארוך ומשותף שלרב המרכז הרפואי, והנהלת המרכז הרפואי, בשיתוף אגודת 'טהרת כהנים' פורסמה מפת האזורים שבהם יוכלו כהנים להיכנס ללא חשש.

רבני האגודה ביקשו להדגיש, כי בכל מקרה של פיקוח נפש אסור לכהן להימנע מלהיכנס לכל מקוםהדרוש לקבלת טיפול רפואי וכדומה, וכי מטרת פרסום האזורים המותרים הוא למקרים שבהם אין חשש סכנה. 

בשבועות האחרונים לאחר תקופה של עבודה מורכבת והשקעת משאבים רבים בפיקוחו של רב המרכז הרפואי 'שמיר' הרב הראל פדידה, הגיעו רבני 'טהרת כהנים' לסיור ארוך וממושך על מנת לבחון את השיפורים שבוצעו במבנים של בית החולים, כך שיאפשרו כניסת כהנים ללא פקפוק.

הנושא המרכזי היה לאפשר כניסת כהנים למבנה שבו ניתנים שירותי אורתופדיה וכף רגל סוכרתית, שלמרבה הצער, נזקקים רבים מציבור היראים לשירותי הרפואה בבניין זה.

על כן הותקן פתח יציאה כפול מהיציאה האחורית של בניין המיון, הנמצא סמוך למבנה. לאחר שנוכחו לדעת שכל השינויים שנדרשו על ידם במבנה זה בוצעו על הצד היותר טוב, ובתום סיור נרחב שערכו בבית החולים, פרסמו רבני "טהרת הבית" את מכתבם שבו הם מבשרים לכהנים, כי "במרכז הרפואי הוכשרו מרפאות רבות לכניסת כהנים באופן מהודר". 

בנוסף במהלך הסיור נלווה לרבנים מהנדס בית החולים, שהציע פתרונות הנדסיים  לבעיות טומאת כהנים במחלקות נוספות בבית החולים,בתקווה שבקרוב יוכלו לבשר על הכשרת מבנים נוספים: "ואנו פועלים להכשיר בנינים נוספים" הוסיפו הרבנים.

במהלך הסיור ציינו הרבנים לשבח את הנהלת המרכז הרפואי, שלא חוסכת בזמן ומשאבים על מנת לתקן את הדרוש תיקון, בכדי למנוע מכשלות מכהנים הנזקקים לטיפול רפואי או באים לבקר בן משפחה המאושפז במרכז הרפואי. 

הרב הראל פדידה רב המרכז הרפואי 'שמיר': "אני שמח שלאחר מאמץ מרובה הצלחנו לקצור את הפירות ולקבל את מכתבם של הרבנים, המאשר את כניסת הכהנים למחלקות שציינו. אני תקווה כי בקרוב נשלים את ייתר המשימות שהצבנו לעצמינו, ועל פי הוראות הרבנים, נוכל לבשר לציבור הכהנים על הכשרה של מחלקות ושטחים נוספים במרכז הרפואי".

ד"ר אסנת לב ציון מנהלת המרכז הרפואי 'שמיר' קמפוס אסף הרופא: "מאז כניסתי לתפקיד,הנחתי את הצוותים בבית החולים, להיענות לכל האתגרים של הכשרת בית החולים והתאמתו למגזר החרדי. אני שמחה שאנחנו המרכז הרפואי הראשון שזוכה להכרה בעבודה שעשינו בנושא 'טהרת כהנים'. "מדהים: אבנר הקטן הקטן ניצח את החיידק הטורף י"ג סיון תשע"ח
המרכז הרפואי "שמיר" מציג: החזר מונית לכל יולדת ח' אייר תשע"ח
גאב"ד זכרון מאיר בירך את הנהלת אסף הרופא על הכשרת המרכז הרפואי ט' ניסן תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות