ט' כסלו תשפ"א
מחיר ההטעיה
אשר הלפרין א' סיון תשע"ח    22:56 בר-כל תשלם 309 אלף ש"ח קנס על הטעיית צרכנים

בית המשפט קבע: רשת השיווק החרדית "בר כל" הטעתה צרכנים במחירי המוצרים ולא הציגה מחירים על המוצרים בניגוד לחוק הגנת הצרכן. נדחה הערעור שהגישה "בר כל" כנגד הרשות להגנת הצרכן. כעת תשלם למעלה מ-300 אלף ש"ח קנס.

בית משפט השלום בתל אביב – יפו דחה את הערעור שהגישה חברת "בר כל" נגד הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן וחייב אותה לשלם את העיצום שהטילה הרשות בסך 309,500 ₪.

כנגד חברת בר כל רשתות בע"מ הוטל עיצום כספי ע"י הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בסך של 309,500 ₪. העיצום הוטל לאחר ביקורות שביצעה הרשות בשנת 2015 בחמישה סניפי רשת "בר כל" (נתיבות, רחובות, בית שאן, רכסים ואלעד) בהן נתגלו למעלה מ- 1,000 מוצרים עליהם לא הוצגו מחירים בניגוד לחוק הגנת הצרכן וכן נתגלו הטעיות במחירים: בשני מוצרים נמצא הבדל בין המחיר שהוצג על המוצר לבין המחיר בקופה ובנוסף הוצב שלט המציג מחיר לא חוקי – 9.99 ₪, דבר המהווה הטעייה במחיר, שכן שימוש באגורה כבר לא קיים.

בגין ממצאי הביקורות הוטלו על "בר כל" עיצומים כספיים שהסתכמו ל- 309,500 ₪ זאת, לאחר ביצוע הפחתות משמעותיות וכי על אף שנמצאו עשרות רבות של מוצרים מפרים בכל סניף, העיצומים הכספיים הוטלו באופן מצמצם, רק על קבוצות של מוצרים (קטגוריות מוצרים לעניין הצגת מחירים ומק"טים לעניין הטעיה).

במסגרת הערעור טענה רשת "בר כל" טענות רבות ומגוונות כנגד הטלת העיצום וביניהן: העיצום לא סביר וכי הטלה על קבוצות של מוצרים אינה מידתית; כי היקף הביקורת השיפוטית על הרשות הינו רחב; כי העיצומים הוטלו בסמוך מדי לתיקון חוק הגנת הצרכן; כי נוהל האכיפה של הרשות טרם פורסם בעת עריכת הביקורות; כי הרשות השתהתה בהטלת העיצומים ולא פעלה במהירות הראויה דבר שגרם למערערת נזק; כי לא ניתנה ל"בר כל" זכות שימוע כדין כיוון שלא ניתן לה לטעון בעל פה; כי צריך היה להוציא התראה מינהלית במקום עיצום כספי; כי ההפרות הינן זוטי דברים; כי הביקורת בסניף נתיבות נעשתה סמוך לחג הפסח וכי לגבי מספר מוצרים הוצבו שלטים ודי בכך. בדיון שהתקיים הרשת טענה בנוסף כי עובדים רבים אצלה הינם בעלי מוגבלויות והם בין היתר אחראים להצגת המחירים על גבי המוצרים, אך מבלי שגיבתה זאת בעובדות כלשהן.

בפסק הדין, דחה בית המשפט את כל הטענות בערעור וקיבל את עמדתה של הרשות להגנת הצרכן.

מח"ט גבעתי דאג שהחרדים לא ישמעו שירת נשים כ"ד אב תשע"ז
שארית ישראל הסירה את ההכשר מבר כל ו' תשרי תשע"ה
משרדו של מנחם כרמל נפרץ בליל שבת - הגנבים נעצרו כ"ו ניסן תשע"ד
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. לא שמח לאיד
16/05/2018
צרכן
אבל אני מקווה שעתה עם קבלת הקנס נוכל לקנות בבטחה בבר כל ובלי הפתעות בקופה
הגב לתגובה
2. בבקשה לעשות ביקורת גם אושר עד. סיוט.
25/05/2018
תמר

הגב לתגובה
3. תלונה/תגובה
27/05/2018
ניבי יבין
אי תמחור/מוצרים פגי תוקף ו"טעויות"קופאיות מדווחים מזה לפחות חמש שנים לחברת קואופ הריבוע הכחול בקשר למתחם שבבעלותם - מזוהם , מסוכן ובעל בעיות נגישות חמורות . נערכו שני סקרי דעת תושבים והממצאים דורשים התערבות מיידית סוף סוף לאחר 37 שנים בהן ישנם עובדים אשר כלפיהם תלונות רבות וקשות משך השנים ושעדיין ממשיכים לעבוד כמו גם להפר זכויות צרכן בסיסיות . מדובר על מרכז מסחרי יחיד האמור לתת מענה צרכני לחמישה עשר אלף תושבים ושהינו בפירוש חולה - לא מפוקח ועובד ע"פ תקנים שלא מתאימים לעשור שעבר שלא להזכיר את הנוכחי אני , לאחר שחשפתי לא פעם ולא פעמיים ( ישנם תיעןדים לרוב ) הפכתי לפעיל חברתי מטעם שלושה מנהלים הקהילתיים תלפיות . הובכן , קואופ סופרסל ח.פ 520038852 אוסיף כי עם חלוף הזמן מתגלעים עוד ועוד נתונים חמורים וממש נזקים אם בגוף או אם בפגיעה מילולית מצד צוות המקום כךפי אוכלוסיה בעיקר מוחלשת שנאלצת להשתמש במקום מחוסר ברירה . תושבי השכונה ( תלפ"ז ) שיכולים , מבצעים קניותינו במקומות אחרים זה שנים רבות עקב רשלנות וטיוח החברה תלונות התושבים.
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות אשר הלפרין
מאגר המידע של "כל זכות" - לשירות יעיל ונגיש מערכת אתר לדעת
מסתבר: הקפדה על רווחת הפרות – מונעת חשש מטרפות ירוחם שמואלביץ
ואלו התירוצים שנשמעו בבני ברק למס הכנסה אשר הלפרין
מדריך: איך בוחרים מוביל למעבר דירה? תוכן שיווקי
למדור כלכלה