ט' תשרי תשפ"א
טבע בכנרת
שלום בר ששת ח' סיון תשע"ח    15:23 צפו: רגעי החילוץ של בחור הישיבה ממימי הכנרת

בחור ישיבה כבן 17 טבע בצהרים בכנרת ומצבו מוגדר אנוש. במשך דקות ארוכות בוצעו בו פעולות החייאה שבסופן הצליחו להחזיר את הדופק ולפנותו לבית החולים במצב אנוש.

בחור ישיבה כבן 17 שיצא יחד עם חבריו לטיול בכנרת, טבע ומצבו מוגדר אנוש. המקרה הקשה אירע בסמוך לשעה 12 בצהרים, עת הבחור קפץ לימה, ולפתע הבחינו חבריו שהוא אינו מצליח להחזיק ראש מעל המים. אחד הבחורים קפץ ושחה לעברו כשהוא מש אותו מהמים, אולם מצבו היה קשה מאוד.

למקום הוזעקו אנשי הצלה שהחלו בהענקת טיפול רפואי אליהם הצטרפו גם אנשי מד"א שייצבו את מצבו ופינו אותו במצב קשה תוך כדי החייאה לבית החולים.

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א קובי סרור סיפר: "כשהגעתי למקום אזרחים סיפרו לי שהנער קפץ למים, אבד איתו הקשר והם הזעיקו מיד את כוחות החירום. תוך כדי הסריקות שנערכו באסור האזרחים שהיו במקום איתרו את הנער ומשו אותו מהמים לסלעים ויחד איתם העברנו אותו לטיילת. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, מיד התחלתי לבצע בו פעולות החייאה וכעבור מספר דקות הצטרף אלי צוות ניידת טיפול נמרץ שהוזנק גם כן למקום. לאחר פעולות ההחייאה המתקדמות והממושכות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים הדופק של הנער חזר והוא פונה במצב קשה מאוד לבי"ח כשהוא מונשם".

יוסי אוקנין ראש סניף איחוד הצלה בטבריה סיפר: "כשהגעתי למקום עדיין נערכו סריקות ע"י השיטור הימי לאיתור הנער. לאחר איתורו ללא דופק ונשימה סייענו להוציא אותו מהמים והתחלנו בביצוע פעולות החייאה מתקדמות. תוך כדי ההחייאה יחד עם חובשים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה סניף טבריה הצטרפו אלינו צוות ניידת טיפול נמרץ וכשלמרבה הנס חזר דופק הנער פונה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים בפוריה במצב קשה".

מהמרכז הרפואי פוריה נמסר כי הבחור הגיע במצב אנוש כשהוא מונשם ומאמצי ההחיאה נמשכים. יצויין כי לאורך כל זמן הפעולות הרפואיות שבוצעו בנער על שפת הכנרת, עמדו חבריו עם אחד מאנשי הצוות וקראו תהילים, מחזה שלא ניתן היה להישאר אדיש לו.אסון: בן 5 טבע בבריכה בהר שמואל – מצבו אנוש כ"ה סיון תשע"ח
תינוק חרדי בן ארבעה שבועות טבע למוות בג'קוזי י"ז ניסן תשע"ח
טבע בעת שטבל במקווה - בסופ"ש בר מצווה לבנו ג' חשון תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. ביבי
22/05/2018
אברהם

הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו מערכת אתר לדעת
דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה אשר הלפרין
מנדלבליט בכנסת: צייצנים לא מזיזים לי את קצה הציפורן לוי אשכנזי
שוב לילה של 'צבע אדום' ורקטות ביישובי עוטף עזה שלום בר ששת
טיבי ללדעת: לא בטוח שאגיע לדיוני וועדת הגיוס לוי אשכנזי
למדור אקטואליה