ז' שבט תשפ"א
לכבוד שבת
ארי שבקס י"ד סיון תשע"ח    12:08 לראשונה: מזגן 'אלקטרה' כשר לשימוש בשבת למהדרין

חברת 'אלקטרה' בשיתוף עם בד"צ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א פיתחה פתרון ייחודי העונה לדרישות המחמירות ביותר לשימוש בשבת קודש. למזהיר ולנזהר

בשורה חשובה לעם מקדשי שביעי: לראשונה – מזגן המותר לשימוש בשבת למהדרין מן המהדרין, ללא כל חשש. מדובר בפתרון טכנולוגי ייחודי ובלעדי, פרי פיתוח של מיטב מהנדסי חברת 'אלקטרה מיזוג אוויר', שנעשה בשיתוף פעולה מיוחד עם בד"צ מהדרין של הגר"א רובין שליט"א, לתת מענה ליראי ה' בייצור מזגן איכותי ללא חשש חילול שבת חלילה, אפילו קל שבקלים, מבלי לפגוע באחריות המזגן.

הפיתוח המיוחד נוצר בעקבות חששות חמורים שהתגלו עם התקדמות הטכנולוגיה וכניסתם לשוק של מזגנים חדישים ו'חכמים', העמוסים חיישנים ובקרים שונים שמגיבים אוטומטית לכל התרחשות.

חלק מהמזגנים מתוכנתים להגביר ולווסת את פעילות המנוע לפי מספר האנשים הנמצאים בחדר וכן מגיבים לכל פתיחת חלון או דלת. מצב זה מעורר חששות אפשריים לחילול שבת ח"ו.

רבנים ומומחים שבדקו את הטכנולוגיות הקיימות כיום בחלק מהמזגנים החדישים נדהמו מהתקלות החמורות  אשר רוב הציבור כלל אינו מודע להם. "בחלק מהמזגנים ישנם חיישנים רבים הפועלים מעצמם, ובחלקם קיים חשש חילול שבת חלילה", הם אומרים.

חברת 'אלקטרה מזוג אוויר' הנה היחידה שנרתמה לנושא, ולקחה על עצמה ליצור פתרון הלכתי אמיתי למזגן בשבת – למהדרין מן המהדרין. 'אלקטרה' פנתה לבד"צ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א, ובשיתוף רבני הבד"צ, מהנדסים מטעם הבד"צ ומטעם החברה, שקדו במשך חודשים ארוכים במעבדות בלתי תלויות על פתרון טכנולוגי שיסיר כל חשש לחילול שבת.

לאחר עבודה מקיפה שכללה ניסיונות רבים הגיע הצוות למוצר המושלם והייחודי, המציב לראשונה לציבור יראי ה' מזגן איכותי המותר לשימוש בשבת למהדרין מן המהדרין.

יצוין, כי החששות שהתגלו במזגנים הרגילים התאמתו ע"י מהנדסים מומחים. "אני יכול להעיד כמהנדס החברה, שהחששות שהועלו הם אמתיים עבור שומרי השבת", אמר משה לבקוביץ, מהנדס ראשי חברת אלקטרה מיזוג ואקלים, "לאור זאת נרתמנו כל צוות ההנדסה של החברה לנושא, ואני מודה לרבנים שהעירו את ההערות הנכונות וסייעו לנו להגיע למוצר המושלם, גם מבחינה הלכתית".

המזגן החדש זכה לאישור מיוחד של 'בד"צ מהדרין' בראשות הגר"א רובין שליט"א. במכתבם ל"עם מקדשי שביעי" כותבים חברי הבד"צ: "כידוע הקידמה הטכנולוגית מציבה אתגרים הלכתיים רבים, בעיקר בכל הנוגע לשימוש במוצרי חשמל בשבת קודש. ע"כ הננו בזה לאשר כי חברת 'אלקטרה' נענתה לדרישותינו וייצרה שלושה סדרות מזגנים אשר מותרים לשימוש בשבת ללא כל חשש ח"ו ובאופן המהודר ביותר".

עוד כתבו במכתבם: "רבני הבד"ץ שליט"א בדקו בדקדקנות וע"י מעבדות בלתי תלויות את אופן פעולת מזגנים אלו והתקני השבת המיוחדים שיושמו במזגנים. בעלי אלקטרה קיבלו ע"ע לייצר את המזגנים הללו על פי הוראות הבד"ץ שליט"א". הרבנים אף ברכו את חברת אלקטרה וכתבו: "לאור זאת, ובהתאם להוראות מרנן ורבנן שליט"א לחזק ידי העושים והמעשים למען שומרי השבת, הננו בזה בקריאה לציבור יראי ה' לדרוש בעת הקניה אך ורק מזגן המאושר לשימוש בשבת קודש ע"י בד"צ מהדרין".

יגיל וייט, מנכ"ל אלקטרה מיזוג ואקלים אמר: "עברנו דרך ארוכה ומאתגרת תוך השקעה כלכלית עצומה, כדי להגיע למצב שלא יהיו חילולי שבת במזגנים שלנו. הציבור החרדי הוא לקוח חשוב עבורנו מאז ומתמיד, ואלקטרה הייתה חלוצת יצירת המוצרים לשומרי השבת למהדרין. עשינו ונעשה הכל כדי להמשיך לספק את המוצרים הטובים ביותר, החסכוניים ביותר והכשרים ביותר".

מכונת גילוח מותרת בשימוש בשבת? לא נגענו י"א אלול תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. מזגן אלקטרה בכשרות
29/05/2018
מישהו
למה הם לא לקחו את הכשרות של משמרת השבת שנחשב בציבור כשרות העל בנוגע למכשירי חשמל לשבת , זה מציב שאלה על הכשרות של המזגן הזה באמת
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים