ז' שבט תשפ"א
טוב להיות בבית
יעקב עזרא י"ד סיון תשע"ח    17:35 ד"ר רוני צבר: ניתן לקבל את השירות הרפואי באשפוז ביתי

בראיון מקיף הסביר ד"ר רוני צבר מייסד 'צבר רפואה' את היתרונות והשירות של אשפוז בית אקוטי במסגרתו מעניקים צוותי הרפואה של 'צבר רפואה' את הטיפול הרפואי בבית במקום אשפוז במחלקה פנימית בבית החולים במגוון מחלות ובהם דלקות ריאות, זיהומים ועוד.

אחת למספר חודשים קמה צעקה גדולה על התשתיות הבעייתיות שבבתי החולים, על אחוז הזיהומים הגבוה, ועל החולים במסדרונות. תהליך הזדקנות האוכלוסייה ואיתו העלייה בשיעור הסובלים ממחלות כרוניות מחד, והירידה ביחס המיטות לאזרח מאידך, מביאים לעלייה משמעותית בעומס במחלקות האשפוז וחדרי המיון בבתי החולים.

לעתים קרובות, הפניה לבית החולים והאשפוז בלתי נמנעים. אך עם זאת, לא ניתן להתעלם מחסרונות האשפוז בבית החולים. ברמת המטופל, אשפוז בבית החולים כרוך בסיכון מוגבר לזיהומים נרכשים, נפילות, אירועי דליריום, ירידה תפקודית ועוד.

ברמה המערכתית ולמרות הניסיונות להגדיל את מספר מיטות האשפוז, אנו עדים לצפיפות הולכת וגוברת בבתי החולים הגובה את מחירה הן מהמטופלים והן מהצוותים המטפלים.

לאור כל זאת, בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת ברחבי העולם מגמה נרחבת של אשפוז בית אקוטי או'בית חולים בבית'. אשפוז בבית מהווה חלופה אשפוזית לבית חולים ומוגדר כטיפול מוגבל בזמן על ידי צוות רפואי בבית המטופל עבור מטופלים הסובלים ממצב חריף או תת חריף הדור שאשפוז.

חשוב לציין כי מדובר כרגע בשירות הניתן למבוטחי קופת חולים מכבי בבתי החולים רמב"ם ובני ציון ועתיד להתרחב לכל הארץ .

"היום, מי שלא חייב להיות מאושפז בבית חולים אסור שיהיה מאושפז" כך אומר ד"ר רוני צבר מייסד 'צבר רפואה' אשר מוסיף כי "אפשר לפנות 40-15% מהאנשים ששוכבים כרגע במוסדות אשפוזיים לביתם". הוא מסביר כי "הסכנה לזיהומים גבוהה יותר משמעותית בבית החולים. גם הבית הכי מטונף, נקי יותר מבית החולים הכי נקי מבחינת חיידקים. בקרב האוכלוסייה המבוגרת גם יש סכנה לירידה קוגנטיבית ונפילות מהמיטה מאחר שהחולה במקרים רבים לא מתמצא בסביבה שאינה מוכרת לו דיו".

שירותי אשפוז הבית כוללים ליווי וטיפול רפואי אינטנסיבי הניתנים על ידי צוותים רב מקצועיים בביתו של המטופל.  במסגרת זו, מטופלים הזקוקים לאשפוז מאותרים לאחר אבחנה וטיפול ראשוני בחדרי מיון או במסגרת הקהילה. לאחר החלטה על צורך באשפוז ומתן הטיפול הראשוני, מתבצעת הערכה בנוגע להתאמתו של המטופל לאשפוז בית בהתאם לקריטריונים קליניים מובנים ובנוגע להתאמת הסביבה הביתית לטיפול זה.

המקרים המתאימים לאשפוז בית אקוטי כוללים בין היתר מחלות זיהומיות שכיחות כגון צלוליטיס, דלקת ריאות, כמו גם מחלות זיהומיות הדורשות טיפול ממושך כגון אוסטאומיאליטיס ואנדוקרדיטיס. מצבים רפואיים נוספים המתאימים לטיפול בבית כוללים התלקחויות של מחלות ריאה כרוניות ובעיקר COPD, החמרת אי ספיקת לב וטיפול בפקקת עורקים ותסחיף ריאתי.

ב'צבר רפואה' רואים באשפוז הבית האקוטי פתח למהפכה בעולם האשפוז שתאפשר מתן שירותי רפואה מיטביים בסביבה הביתית תוך עמידה בכל סטנדרט רפואי, שמירת סביבה נוחה ומכבדת למטופל ולמשפחתו, צמצום אשפוזים וחסכון בעלויות אשפוזים, ולכן פתחו באחרונה מחלקת אשפוז בית אקוטי.תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות