ט' תשרי תשפ"א
אוויר פראג
אשר הלפרין י"ז סיון תשע"ח    16:53 הצעות אטרקטיביות במלון קינג דיוויד בפראג

אוויר פראג-אווירה למהדרין. מלון 'קינג-דיוויד' במרכז פראג מלון 'בוטיק' מציע חווית חופשה ברמת חמישה כוכבים שירות וכשרות למהדרין ללא פשרות.

התייר שומר הכשרות המתייר בעולם, "סוחב אתו" תרתי משמע, אתגר לא פשוט. במרבית אתרי התיירות וערי הנופש המרכזיות בעולם, אין מלון או מסעדה כשרים למהדרין. את החופשה הוא מתחיל בפשרה, עם מזון מהבית בקופסאות שימורים.

על אופייה התיירותי של העיר פראג, דומה שמיותר להכביר במילים. העיר מלאה אתרי תיירות מושכת אלי התיירים מכל העולם, וגם  תיירים שומרי כשרות רבים. בשנים האחרונות, עומד לרשותם מלון שמשלב רמת אירוח של חמישה כוכבים וכשרות מהדרין-מלון 'קינג דיוויד'.

המלון מתהדר בכשרות מהודרת של הרה"ג ר' אליהו רוטנברג שליט"א מירושלים. אשר ידיו רב לו במתן כשרות על פי כל הכללים וההידורים. בית המלון השוכן במרכזה של העיר פראג, בקרבת מקום לאתרי התיירות הפופולריים של העיר, כמו הרובע היהודי בית הכנסת  אלטנוישול  וקברו של המהר"ל.

לירן לוי מנהל המלון,מספר בשיחה על האתגר המיוחד של הפעלת מלון ברמת אירוח גבוהה, בכשרות מהדרין, בעיר שיש צורך לייבא אליה את מרבית המוצרים הכשרים ולא ניתן להסתמך על הספקים המקומיים.

הוא מציין את העובדה שזה המלון היחיד מחוץ לישראל, שפועל כל השנה במתכונת של מלון מהדרין:  "אנחנו צריכים לייבא הנה כל מוצר ממרחק רב ובעלות לא מבוטלת. רוב המוצרים מגיעים מגרמניה חלקם מווינה ובאנגליה.

מר לוי מספר על החלטה של הנהלת בית המלון, להחיל על בית המלון את החומרות וההידורים המקובלים על כלל העדות והחוגים. הבשר שנשחט עבור בית המלון בגרמניה הוא 'חלק-בית יוסף' וכך הוא מותאם לכלל העדות והחוגים. כמו כן בשאר המאכלים קיימת הקפדה על כשרות שתהיה מקובלת על כלל הדעות המחמירות.

הרב שניאור זלמן קרשיבסקי ששימש כמשגיח של המלון בשנים הראשונות להקמתו, מסביר את הקונספט שהנחה את הקמת המלון: "המלון הוקם כמלון 'בוטיק' חמישה כוכבים. ישנו הבדל בין מלון חמישה כוכבים רגיל ל'בוטיק': מלון 'בוטיק' הוא מלון שיש בו יחס אישי. שהלקוח ירגיש בבית. מתוך התפיסה הזו של התאמת השירות לבית, עוצבו קווי המתאר של הכשרות שתהיה ברמה של הבית בלי שום פשרות".

הרב קרישבסקי מספר, שעם הקמת המלון אמר לו המנהל מר לוי: "אני לא מומחה לכשרות זה התפקיד שלך. אבל אני מבקש ממך: אם משגיח צריך לעגל פינות כדי שהמלון יהיה כשר. תעדכן אותי ואני אנעל את המקום. אני משקיע את הכול כדי שרמת האירוח והשירות יהיו חמישה כוכבים. ומלאכתך היא לוודא שהכשרות גם היה תהיה ברמה של חמישה כוכבים", תיאר בהתרגשות את השיחה הראשונה שקיים עם מנהל המלון.מזכ"ל שס ח"כ יגאל גואטה מאושפז מספר ימים בחו"ל י"ב תמוז תשע"ז
חברת אל על תפעיל בחורף שלש טיסות שבועיות לפראג כ' חשון תשע"ג
רגע לפני הטיסה נתניהו כתב אות בספר התורה כ"ו אייר תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
מכון המאור: קטלוג ספרים ייחודי ומהודר לשבוע הספר תוכן שיווקי
חדש ברשת ווישוז: Boot Bananas תוכן שיווקי
גרג סניף פרדס חנה בכשרות מהדרין במתחם ביג תוכן שיווקי
בשורה חדשה לציבור החרדי בחיפה: ביגה בכשרות מהדרין תוכן שיווקי
רשת Yellow משיקה מותג המבורגר בכשרות מהודרת יעקב עזרא
למדור צרכנות