ה' תשרי תשפ"א
אילוסטרציה
שינה טובה
תוכן שיווקי כ"ז סיון תשע"ח    11:43 מדריך: כך תישנו כמו שצריך בקיץ הקרוב

בקיץ הקרוב תוכלו לישון טוב יותר אם תאמצו הרגלים נכונים ותבצעו התאמות בחדר השינה. החל מהתאורה ועד המזגן – הנה המדריך המלא

לפי מחקר שפורסם בשנת 2013, מעל מחצית מהציבור ישנים רק 5-6 שעות בלילה , בעוד ההמלצה של ארגוני הבריאות היא ל-7-8 שעות לפחות. כמו כן, כ-5% מהישראלים ישנים עד 4 שעות בלבד והישראלי הממוצע ישן 6.5 שעות ללא הבדל בין המינים וקבוצות הגיל. כמו כן, הרגלי השינה נקבעים לפי עונות השינה ומתוך הנתונים עולה שבקיץ קשה יותר להירדם ולשמור על שינה רצופה ואיכותית.

בשביל לישון טוב יותר בקיץ הקרוב תצטרכו קודם כל להבין מה מפריע לכם. הבעיות העיקריות נגרמות מנוכחות של יתושים, מאחוזי לחות גבוהים בערים שנמצאות על מישור החוף ומעלייה בטמפרטורות הממוצעות. במקביל, שינה בקיץ היא עניין מאתגר על רקע הפגיעה בשגרת המשפחה והחופש של הילדים מבתי הספר ומוסדות החינוך. אז מה עושים כדי להתמודד עם האתגר?

מזגן, מיטה ותאורה – איך נראה חדר השינה שלכם?

העיצוב והאווירה בחדר השינה מנבאים כמה טוב תישנו בלילה בקיץ או בכל תקופה אחרת של השנה. קודם כל, ודאו שאין סביבכם אורות רכים שבוקעים ממכשירים אלקטרוניים וכבו או כסו אותם כבר שעה לפני השינה. עמעמו בהתאם את האורות, כסו חלונות כדי למנוע חדירת אור טבעי וסלקו גם את השעון משדה הראייה כדי שלא יכניס אתכם ללחצים מיותרים אם לא תצליחו להירדם.

שנית, ודאו שאתם ישנים על מיטה שמעניקה תמיכה לכל חלקי הגב, הצוואר, עמוד השדרה וראש. תנו עדיפות לדגמים של מיטה מתכווננת ובחרו כרית שינה שתומכת בצוואר לפי התנוחה המועדפת עליכם. כ-50.4% מישראלים מעדיפים לישון על הצד ולכן זקוקים לכרית עבה, אך אם אתם משתייכים לאלו שישנים על הגב או על הבטן תצטרכו כרית שטחה שלא תרים את הצוואר למעלה.

חוץ מזה, בתקופת הקיץ אין לכם ברירה אלא לישון עם מזגן. למערכת מיזוג יעילה יש המון יתרונות והיא בעיקר מרחיקה יתושים ומזיקים. הפעלת המזגן מדי לילה אמנם תייקר את חשבון החשמל התקופתי, אך זו השקעה משתלמת לאור התמורה. בנוסף, הקיץ הקרוב יכול להיות הזדמנות לשדרג את מערכת המיזוג ולהחליף את המדחס הישן בדגם חדש וחסכוני יותר.

הרגלי שינה לאיכות חיים טובה

אין סיבה לחכות לשיא הקיץ והחום כדי לאמץ הרגלי שינה טובים ונכונים. התחילו כבר עכשיו להתרגל ללכת לישון רק כאשר אתם עייפים, צאו מהמיטה במידה ולא נרדמתם תוך רבע שעה והקפידו על שעות קבועות להשכמה גם בסופי שבוע וחופשות.

לבסוף, הימנעו משתיית קפאין ואלכוהול כ-5-6 שעות לפני הכניסה למיטה. אולי נדמה לכם שאלכוהול עוזר להירדם, אך לאחר מספר שעות הוא מביא לתוצאה הפוכה ומעורר את הגוף.

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות