כ"א אדר תשפ"א
סולם עדיפויות
יעקב עזרא י"ד תמוז תשע"ח    13:54 שר הרווחה ב'סולם': כסף שחוזר מהרווחה לאוצר - כישלון שלי

בביקור קיבל השר סקירה על הפעילות הייחודית של 'סולם' ליציאת ילדים ממעגל הקשיים לחיים רגילים. "ראיתי פה את כברת הדרך שהילדים עושים אצלכם בשנה אחת זה משהו מדהים" אמר כץ.

שר הרווחה חיים כץ, קיים השבוע סיור ב'סולם' (סיוע ועידוד לילד המיוחד). במהלכו הציג השר את המדיניות שמנחה אותו במשרד הרווחה, לעשות הכול כדי לתת את מיטב השירותים ולמנוע אי-ניצול של סעיפים תקציביים במשרד הרווחה וחזרתם למשרד האוצר. 

בעבר ,הסביר השר, היה תקציב שלא נוצל. התקציב חזר למשרד האוצר, ולא שימש ליעוד המקורי שלו-שיפור החיים של האוכלוסיות הנזקקות והחלשות במדינת ישראל. השר כץ הדגיש כי הוא רואה כישלון אישי שלו בכל מקרה שבו כסף חוזר לאוצר.

במהלך הסיור עמד השר מקרוב אחרי ההשקעה של 'סולם' בילדים מקשת רחבה של לקויות. השר כץ נחשף למקרים רבים ומגוונים שבהם בוצעו תהליכי טיפול מדהימים בילדים. אחת הילדות הגישה לשר דרבוקה שהיא עיצבה עבורו.

השר התרגש והפטיר בצחוק: "היום אסור לקבל גם מתנה כזאת".  "ראיתי פה הרבה לב והרבה נשמה" אמר שר הרווחה חיים כץ, והוסיף בחיוך: "גם הרבה דרישות שבאות מלב שרוצה לעזור לילדים".

בביקור קיבל השר סקירה על הפעילות הייחודית של 'סולם' ליציאת ילדים ממעגל הקשיים לחיים רגילים."ראיתי פה את כברת הדרך שהילדים עושים אצלכם בשנה אחת זה משהו מדהים" אמר כץ.

בסיום הסיור קיים השר חיים כץ, ישיבה מקצועית עם צוות 'סולם' בראשות המנכלי"ת הרבנית אסתר ארנסטר. אל השר נלווה הצוות המקצועי של משרד הרווחה.

השר האזין ברוב קשב לצרכים המקצועיים והקשיים הבירוקרטיים שאתם מתמודדים ב'סולם' מול המערכת הממשלתית. שר הרווחה הנחה את אנשי הצוות המקצועי לתת מענה לכלל הדרישות והבעיות שעלו במסגרת הדיון המקצועי.

בסיום המפגש חלק השר את ההתפעלות שלו מהפעילות והמסירות של 'סולם':  "אני רואה פה הרבה לב והרבה נשמה", אמר שר הרווחה. "אתם לוקחים אנשים שנולדו עם קצת פחות, ונותנים להם את כל הכלים שיוכלו להגיע למקומות שהם צריכים".

השר הוסיף: "אני כשר הרווחה מודה לכם על הצדקה פשוטו כמשמעו שאתם נותנים. יש כאלה שנותנים כסף ויש כאלה שנותנים את הלב" . "אנחנו לא משרד מבטיח"אמר כץ והסביר: "לא מבטיחים-עושים. אם יש לנו תקציב אתם תקבלו. אני דואג לנצל את כל התקציב שלנו. אם הכסף של הרווחה חוזר לאוצר, אני רואה את זה ככישלון אישי שלי. שהכסף שהיה מיועד לחלשים לא מגיע ליעדו".

הרבנית אסתר ארנסטר מנכלי"ת 'סולם' הודתה לשר הרווחה חיים כץ, שפינה מזמנו על מנת לעמוד מקרוב אחרי הצרכים של הילדים המיוחדים: "הייתה לנו הזכות לארח את שר הרווחה חיים  כץ. האיש החברתי ביותר בממשלה שהלב שלו נמצא במקום הנכון בדאגה לאוכלוסיות החלשות ביותר בחברה. לילדים שאין להם ולילדים שקשה להם. שמחנו לגלות את האכפתיות של השר לצרכים של הילדים המיוחדים. אנו בטוחים שהשר יעשה כל שביכולת ולדאוג לילדים המיוחדים שלנו ב'סולם'".סגר"ע כהן: על עיריית י-ם לדאוג לצרכי הילדים המיוחדים כ"א סיון תשע"ח
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' ט' סיון תשע"ח
תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם' כ"ח אייר תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
נפצעתם בעבודה? הנה כמה דברים שחשוב לבדוק תוכן שיווקי
מופע להקת "מחול על גלגלים" תתקיים בתאטרון ירושלים רחלי לוין
תלמידי מגמת עיצוב בתי הכנסת של 'פרוג' בסיור עיצובי ארון הקודש יעקב עזרא
נציגי משרד ראש הממשלה ביקרו במעון 'סולם' יעקב עזרא
תלמידות קורס צילום של 'פרוג' ערכו יום צילומים לילדי 'סולם' רחלי לוין
למדור לימודים ותעסוקה