כ"ג אב תש"פ
הרב יאקאב בבית המטבחיים של התבואות שור
חיים ברקוביץ כ"ז שבט תשע"ג    13:07 השוחטים והבודקים התאספו להילולת בעל ה'תבואות שור' זצוק"ל

היום חל יום ההילולא של בעל ה'תבואות שור' זצוק"ל, הספר הידוע והמפורסם כפוסק האחרון בהלכות שחיטה ובדיקה, לרגל יום ההילולא התאספו השוחטים והבודקים ליום עיון בהלכות שחיטה, משלחת שובי"ם אף יצאה לעיר זוקלאוב להשתטח על ציונו הק'.

היום  (חמישי) חל יומא דהילולא של הגה"ק רבן של השובי"ם רבי אלכסנדר סענדיר שור זצוק"ל בעל "השמלה חדשה והתבואות שור" זי"ע, הספר הידוע והמפורסם כפוסק האחרון בהלכות שחיטה ובדיקה.

 

לכבוד ההילולא התאספו אמש השובי"ם לעסוק בדברי תורתו של בעל ההילולא זצוק"ל, וערכו יום עיון בתורת השחיטה והבדיקה, לפי חידושי הטכנולגיה של היום, כיצד כל הפעולות המשוכללות הנעשות כיום במשחטות יעלו בהידור רב, על פי משנתו הטהורה של בעל התבואות שור שפסקיו התקבלו בכל הקהילות.

 

בבתי השחיטות ובבתי המטבחיים בארץ ובתפוצות, נאספים השובי"ם המשגיחים והמנקרים לעיין בדברי אור תורתו של רבינו.

 

 במקסיקו שכרגע נמצאים שם קיבוץ נרחב של שובי"ם של השחיטה המהודרת של וועד הכשרות משמרת למשמרת, ייערך סעודת הילולא לזכר רבינו בו ישא דברים חדב"נ השו"ב הרב יהודה פרידמאן שליט"א מאור תורתו ומשנתו של בעל ההילולא.

 

משלחת של שובי"ם יצאה להשתטח על ציונו הק' של בעל ההילולא הנמצא בזוקלאוב, ואשר עליה נבנה בשנים האחרונות "אוהל" על ידי הרה"ג רבי יצחק אליעזר יאקאב שליט"א רב ביהמ"ד "תבואות שור" וראש כולל "אוהל שלום צבי" לשו"ב וניקור.

 

יצוין כי נשיא הכולל הגרי"א יאקאב נסע לבקר בעיר זולקאוב להשתטח על ציונו הקדוש של בעל ההילולא, שם ביקר בבנין בית המטבחיים הישן ששימש כמקום השחיטה בזמן רבינו התבואות שור זי"ע.

 

על אף שהמקום כבר כיום איננו בשימוש, והמבנה סגור על ידי השלטונות, הצליח להפעיל את גורמי השלטון שיתנו לו להכנס פנימה, בכדי ללמוד על סדר השחיטה שהיתה נהוגה מקדמת דנא, ואשר כפי הנראה הונהגה על ידי בעל התבואות שור, שהיה רבן של השובי"ם.

 

בקרוב ייצא לאור עולם הספר "שמלה חדשה ותבואות שור המבואר" חלק ג' בשלשה פירושים חדשים אשר נערך על ידי מכון תבואות שור בראשות הרה"ג רבי יצחק אליעזר יאקאב שליט"א, לאחר אשר חלק השני כבר יצא לאור לפני שלשה שנים.

 

הרב יאקאב שליט"א - שידוע כאחד מגדולי מרביצי התורה בחלק השחיטה והניקור, כאשר עומד בראש צוות שובי"ם וכרב משחטות בארה"ב, שכבר זכה להו"ל כמה ספרים בהלכות שחיטה וניקור מהם "שיח יצחק וילקוט אליעזר" ד' חלקים על שחיטה וניקור, וספר "שמלת אליעזר", וספר "נוהג כצאן יוסף", ועוד ספרים, - לקח על עצמו לעמוד בראש צוות אברכים תלמידי חכמים לההדיר מחדש ספרים לשובי"ם, ובמיוחד הספר "שמלה חדשה ותבואות שור" אשר הוא כספר יסוד לכל אחד העובר במפתן הדלת בשחיטה וטריפות.

 

הספר – שהתחבר ע"י הגה"ק רבי אלכסנדר סענדיר שור זצוק"ל - ערוך כולו מחדש, בתוספת פיסוק וחלוקה לקטעים מחדש, עם מראי מקומות מפורטים לאורך כל הספר.

 

השבוע בגליון משמרת הכשרות הובא מאמר גדול ונרחב בתולדותיו של רבינו התבואות שור, את הגיליון ניתן להוריד במדור גיליונות פרשת השבוע.

 

להורדת הגיליון לחץ כאן


עשרות אברכים ממיר ובריסק סיירו בבית מטבחיים בחיפה כ"ה סיון תשע"ד
הגרי"א יאקאב יצא לכרם לקיים מצוות התליות בארץ י"ד תמוז תשע"ב
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים צבי גלברד - רוסיה
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל צבי גלברד - רוסיה
נכד הגר"ח קנייבסקי התארס עם נכדת הגרמ"ה הירש ירוחם שמואלביץ
ישי מספר: למה מרן חתם רק לשוחטים מאתיופיה ירוחם שמואלביץ
צפו: מהומות בבית העלמין בצפת על רקע שיפוץ במקום ירוחם שמואלביץ
למדור חרדים