ז' שבט תשפ"א
מחלקת הפגים ב'מעיני הישועה'
אשר הלפרין ג' אדר תשע"ג    19:38 ניצלו חייה של פגה זעירה שנולדה עם מחלה נדירה

בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק, הצילו את חייה של פגה זעירה שנולדה עם מחלה נדירה, התינוקת נולדה לפני כחודשיים עם מום מורכב של עמוד השדרה – מנינגומילוצלה מסוג מאד נדיר, והיום שוחררה לביתה לאחר טיפול וניתוח שעברה בביה"ח.

בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק, הצילו את חייה של פגה זעירה שנולדה עם מחלה נדירה, התינוקת שנולדה בבי"ח לפני 7 שבועות, עם מום מורכב של עמוד השדרה – מנינגומילוצלה מסוג נדיר מאוד, ו- Chiari malformation, שוחחרה היום לביתה.

 

במסגרת הטיפול בוצע בתינוקת ניתוח כירורגי לסגירת המנינגומילוצלה ובהמשך ניתוח של VP Shunt במסגרת קורת גג אחת – בפגיה של בי"ח מעיני הישועה.

 

ד"ר זיו הרמתי רופא מומחה במחלקת ילודים ופגים במעיני הישועה מסביר, כי "התינוקת היא אחת מהרבה דוגמאות של מקרים מורכבים ביותר מבחינת האבחון והטיפול שמטופלים בפגיה יום-יום ולילה לילה במקצועיות ובמסירות שמעוררים כבוד וכוללים כמובן את הליווי והתמיכה בהורים שלהם. אלו אינם דברים של מה-בכך ולא דברים שבאים בקלות, מושקעת כאן עבודת צוות אדירה בכל שניה משעות היממה".

 

רופאי המחלקה ד"ר בנטל, ד"ר זיו והד"ר דניאל לובין הודו נרגשות: "רצינו להודות לבורא עולם שנתן וייתן את כוח להמשיך ולקיים את מצוות "ורפא ירפא". רצינו שפעילות ברוכה זו תיתן להנהלה את הכוח וההצדקה להמשיך ולקדם את מחלקת פגים ותינוקות של ביה"ח, למטרה של שרות כוללני ברמה הגבוהה ביותר שאפשר לתת לכל הפגים והתינוקות שנולדים בביה"ח".

 

כמו"כ הודו באופן מיוחד לצוות הרופאים המרדימים, לרופאים התורנים, לצוות האחיות המסור והמקצועי בראשות האחות ז'נט צוקר, סגניתה הגב' אורית וסגנית האחות הראשית שרון אייזר. תודה מיוחדת נמסרה גם לדר' ליאנה בני-עדני (נוירוכירורגית ילדים) על מקצועיות ללא פשרות ועל יחס יוצא דופן להורי התינוקת.

 

מנכ"ל המרכז הרפואי הרב גרשון לידר שיבח את צוות הפגיה ואמר כי "זו מחלקה שיש בהם צוות מקצועי עם נשמה יתרה". הוא הוסיף: "בטיפול נמרץ ילודים – הפגיה, מתחוללים מידי יום בס"ד, ניסים ונפלאות, הרחק מאור הזרקורים". הוא הזכיר כי אך באחרונה חגגו במחלקה יום הולדת של שנה לתינוקת שנולדה בשבוע ה-23. התינוקת ואימה הגיעו למחלקה והגישו לצוות המסור עוגת יום הולדת וחגגו יחד את נס הצלתה ביחידה לטיפול נמרץ ילודים – מהטובות ביותר בישראל.       

 

המנהל הרפואי פרופ' מוטי רביד אומר כי "פגים שנולדים עם מום כזה אינם מסוגלים ללכת בדרך כלל. משום כך, בהחלט ראוי הצוות הרפואי המסור לכל הערכה על המאמץ, המקצועיות והמסירות המיוחדת שהצילה את חייו של הפגה".


דרמה בעולם הישיבות הספרדי: ראש ישיבת 'יקירי' יצא להפגנה י' כסלו תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות