כ"א שבט תש"פ
יעל גתי י"ד סיון תשע"ג    08:56 גידול בפניות להשתתפות במחנה 'חיים לילד' בשוויץ

בימים אלו נשלמת ההרשמה להשתתפות חולי cf במחנה הנופש הבריאותי של 'חיים לילד' בשוויץ, במחנה נהנים החולים מאויר פסגות צח ומפעילויות בריאותיות ואטרקציות מותאמות תוך ליווי רפואי.

בעוד עונת הקיץ נראית עדיין רחוקה במשרדי ארגון 'חיים לילד' הפעילות שוקקת חיים. מתנדבי העמותה אינם נחים על זרי הדפנה ועסוקים בימים אלו במרץ בהכנות לקראת מחנה הנופש הבריאותי השנתי שעורך הארגון בשוויץ.

 

בימים אלו נפתחת ההרשמה להשתתפות חולי מחלת הסיסטיק פיברוזיס (CF), כאשר עוד ועוד משפחות חולים מבקשות לאפשר לחולים מבני משפחתם להשתתף במחנה הנופש הבריאותי ששמעו יצא למרחוק.

 

גם בקיץ הקרוב יטוסו עשרות חולי cf למחנה הקיץ הרפואי בשוויץ בחסות 'חיים לילד'. אל החולים יצטרפו אנשי צוות רפואי כמו גם מדריכים מטעם הארגון שיוצמדו לחולים על מנת לסעוד אותם ולהעניק להם רגעים של אושר.

 

בישראל חיים מעל ל 700 חולים במחלת סיסטיק פיברוזיס שהינה מחלה ריאתית קשה. מה שמובן מאליו לכל אדם מן השורה, הנשימה, אינה משימה פשוטה עבור חולי CF שנלחמים על כל נשימה ונשימה. הטיפולים אותם עוברים החולים, גוזלים מזמנם מידי יום כמה שעות.

 

עמותת 'חיים לילד' מלווה לאורך השנה כולה את החולים ובני משפחותיהם במגוון פעילויות ומסגרות תמיכה. אולם פסגת הפעילות היא הפעלת מחנה הנופש הבריאותי בשוויץ, שהינה מלאכה מורכבת מבחינה לוגיסטית כמו גם מבחינה כלכלית.

 

ישנם חולים שהמחנה הוא קרן האור באפילה, והם ממתינים לו בקוצר רוח. אויר הפסגות שבהרים בשוויץ ידוע בעולם כולו כמיטיב עד מאד עם החולים ומקל עליהם את הנשימה. המצרך החיוני כל כך לכל אדם ואדם, מושג בשוויץ לחולי CF בקלות וללא מאמץ.

 

במחנה הקיץ הרפואי ממשיכים החולים להיות מטופלים על ידי הצוותים הרפואיים, ובמקביל נהנים מתוכניות עשירות ומגוונות. החולים יוצאים מידי יום  להליכה רגלית מרובה והיא משמשת להם כפיזיותרפיה נשימתית.

 

כאמור בימים אלו נפתחת ההרשמה, כש'חיים לילד' עושים מאמץ לענות תשובה חיובית לכמה שיותר חולים, על אף המסגרת המצומצמת, בעיקר מבחינה פיננסית.

 

בד ובבד ועם התקדמות ההרשמה, עושים פעילי העמותה הלוגיסטיים את ההכנות הנדרשות לקראת יציאת מחנה הנופש הבריאותי לדרכו.

 

ארגון 'חיים לילד' דואג לרווחתם של חולי CF, (סיסטיק פיברוזיס ) שהינה מחלה ריאתית המקשה על הנשימה. בארגון מעניקים סעד כלכלי ברכישת ציוד רפואי וטיפולים רפואיים המוגדרים מצילי חיים. כן מפעיל הארגון מעון נופש יוקרתי בים המלח המיועד לחולים CF ופסוריאזיס ובני משפחותיהם.

 

הארגון מוכר ע"י רופאי סיסטיק פיברוזיס בישראל ובידו הסכמות של כל הרבנים בישראל והוא אינו מתוקצב כלל וכלל מכספי משרדים ממשלתיים.

 

פעולותיו מוגדרים כמצילי חיים ובין היתר מסבסד מכשירי אינלהציה ייחודיים ויקרים, המקלים משמעותית את  נשימתם  ומעלים את תפקודי הריאות של החולים.

 

יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר: "משנה לשנה גוברת ההרשמה להשתתפות במחנה הנופש הבריאותי כאשר עוד ועוד חולים מבקשים להשתתף וליטול חלק במחנה. אנו משתדלים להיענות לפניות אולם לצערנו התקציב מוגבל ונעשים מאמצים להרחיב את הפעילות".


ביתר עילית: ר"ע רובינשטיין קיים מפגש הוקרה לארגון 'חיים לילד' כ"ז חשון תשע"ח
שגריר שווייץ: אעשה הכול לסייע לכם בפעילות 'חיים לילד' כ"ד תמוז תשע"ז
סגר"ע ב"ב מנחם שפירא נרתם לסייע למחנה 'חיים לילד' בשוויץ י"ז אב תשע"ו
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
במעמד מכובד הוקם ארגון ׳הצלה טבריה׳ שיפעל תחת מד״א יעקב עזרא
אות הוקרה הוענק בכנסת למנכ"ל ברזילי יעקב עזרא
במחנה הנופש של לב מלכה - ר"ע הרצליה השתתף והתרגש יעקב עזרא
הושלם בהצלחה מסע לימודי למתנדבי זק"א ת"א בפולין יעקב עזרא
אייכלר ב'הדסה': רמת המסירות ראויה לשבחים גדולים יעקב עזרא
למדור בריאות