י"ב סיון תש"פ
מוטי גולד כ"ז תשרי תשע"ד    15:20 ח"כ אשר: "אעשה הכל לסייע לפרויקט הבניה"

ח"כ הרב יעקב אשר סייר בקרית תל ציון ובפרויקט הבניה הנבנה בידי מיטב החברות המובילות. במהלך הסיור הביע ח"כ אשר את בטחונו בפרויקט בהדגישו את ההיכרות הקרובה עם ראשי החברות הבונות שיזמו ובנו אלפי יח"ד במגזר החרדי.

"מהיכרותי עם ראשי ומנהלי החברות הבונות והמשווקות את הפרויקט בתל ציון ולאחר שראיתי את התקדמות הפרויקט אני משוכנע כי יהיה זה פתרון טוב להקלה במצוקת הדיור החרדית" כך אמר חבר הכנסת הרב יעקב אשר בתום סיורו בקרית תל ציון בפרויקט הבניה הנבנה בימים אלו בידי החברות ש.א.ג בניה ופיתוח בע"מ ובתי אמנה.

במהלך הסיור שערך בליווי ראשי ועסקני קרית תל ציון כמו גם יזמי ומנהלי הפרויקט שבו נבנים עתה מאות יח"ד בבניה איכותית.

בסיור השתפו בין היתר: מנכ"ל חלק ונחלה המשווקת את הפרויקט יששכר שטיינהרטר, ויעקב קוליץ, זאב ולוול הורוביץ מנכ"ל חברת שאג (ולול) בניה ופיתוח הבונה את הפרויקט, מוטי גלסטר רכז הבניה מטעם חברת בתי אמנה, דוד אזולאי יו"ר הועד, הרב בנימין לווינשטין חבר הועד ונציגי דגל התורה בקריה וכן חברי ועד נוספים ואישי ציבור מהקריה.

את הסיור פתח ח"כ הרב יעקב אשר במשרדי החברות הבונות את הפרויקט בתל ציון, שם נתנו ראשי החברות בפניו סקירה מקיפה על הפרויקט שבמסגרתו נבנים מאות יחידות דיור בבניה איכותית ובאמצעות החברות הוותיקות והאמינות שברזומה שלהם בניית שכונות רבות המיועדות בין היתר למגזר החרדי. במהלך הפגישה ירד הרב אשר לפרטי פרטים בכל הנוגע לתכנון ולתב"ע החלה במקום וכן שמע אודות התב"ע העתידית אשר תגדיל את הקריה לכדי אלפי משפחות אשר בס"ד יתגוררו במקום. כאדם בעל ידע נרחב ונסיון עשיר בכל תחומי התכנון והבניה, הציג הרב אשר שאלות מקצועיות למתכנני ויזמי הפרוייקט ולאחר ששמע את התשובות הביע סיפוק רב מהתכנון והעתיד המצפה לתל ציון.

עוד ציין הרב אשר כי מהיכרות רחבה עם הפרוייקטים אותם תכנן אדריכל הפרוייקט, ר' דוד ברין, הרי שהוא משוכנע כי פרוייקט תל ציון מתוכנן ברמת התאמה מיטבית לטובת המגזר החרדי בהתחשב בצרכים ובדרישות המיוחדות. בתגובה הציגו בפניו מנהלי הפרוייקט כמה וכמה סממנים המצביעים על תיכנון מוקפד ומותאם לצרכים. כדוגמא ציינו היזמים את העובדה שהבניינים מתוכננים כך שאין צורך לעלות יותר מ3 קומות, הכנה למים של שבת וגנרטור, ותכנון פנימי מתאים.

עם סיום המפגש יצאה הפמליה לסיור בשטח הבניה על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות קצב הבניה כשח"כ אשר משבח את ראשי הפרויקט על קצב הבניה המזורז מה שיבטיח את האכלוס בתוך כשנה.

לאחר המפגש יצא הרב אשר לסיור במוסדות החינוך שבתל ציון. ממש בטרם יצא אמר הרב אשר כי יש יתרון גדול בעצם העובדה שהדיירים שיבואו להתגורר במקום יהנו מתשתיות קיימות של מקום מבוסס, מוסדות חינוך ובתי כנסת וכל היתרונות שיכול להציע מקום בו כבר מתגוררות קרוב לאלף משפחות חרדיות. "הרבה מאד קשיים נמנעים מהדייר", הסביר הרב אשר, "כאשר הוא נכנס למקום שכבר אינו בראשיתו וכל המוסדות הנצרכים כבר קיימים ומתפקדים".


בניגוד לשמועות אשר מבהיר: לא אתמודד על ראשות י-ם י"ט ניסן תשע"ח
מישהו התבלבל וחושב ש-68 יחי"ד זה פתרון לחרדים י"ב אלול תשע"ז
גלריה: רבנים, עסקנים ופוליטיקאים באו לומר מזל טוב כ"ט אב תשע"ז
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. קהילת קאסוב ויז'ניץ בתל ציון
01/10/2013
יאיר בן מנשה
בתל ציון ישנה קהילה וישיבת "קאסוב ויז'ניץ" בראשות הרב המקומי הרב נפתלי ראובן קורנרייך שליט"א, והקריה החדשה תחזק את כולם
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי