ה' כסלו תשע"ט
חיים ברקוביץ י"א חשון תשע"ד    16:36 בתוך חודש, מעל 30 תביעות משפטיות נגד משכירי דירות לסודאנים

ראשי העירייה מעלים את רף המלחמה נגד תופעת השכרת דירות מפוצלות לשבחי"ם, בעיקר בשכונת פרדס כץ. ראש העיר אברהם רובינשטיין וממלא מקומו חנוך זייברט סיירו בשכונה. הבטיחו לתושבים למגר את התופעה עד תום.

הפעילות העירונית בבני ברק נגד השתכנות שוהים סודאנים בלתי חוקיים, בעיקר בשכונת פרדס כץ, נמשכת ביתר שאת ועלתה דרגה עם הגשת 31 תיקים משפטיים כנגד מפצלי דירות שלא כחוק המושכרות לשוהים בלתי חוקיים והכנת עשרה תיקים נוספים בתוך פחות מחודש, וזאת בהמשך לסיורים של הרב אברהם רובינשטיין, ראש העירייה והרב חנוך זייברט, מ"מ רה"ע עם צוות עירוני בכיר באזור המגורים של שוהים אלו, כדי לראות מקרוב את המצב, את הנתונים והעובדות ודרכי הטיפול מולם.

על הסיורים הוחלט לאחר ישיבות עבודה בנושא שקיים ראש העיר, בשיתוף עם הרב חנוך זייברט, מ"מ רה"ע וראש אגף ההנדסה; הרב אליהו דדון סגן רה"ע וראש אגף החינוך; הרב יהודה הבר והרב גדליהו בן שמעון, חברי מועצת העירייה ועם הצוות הניהולי באגפי הנדסה, משפטית, התברואה והשיטור העירוני, כשבמרכז הפעילות הכנה מואצת של כל הכלים המשפטיים כנגד עסקים פיראטיים בלא רישיון המופעלים ע"י שוהים אלו בשכונה, מאבק עיקש וחסר פשרות בחריגות הבניה ובפיצול דירות למגורי השוהים והגברת האבטחה האישית באזור בכללותו.

בעקבות הטיפול האינטנסיבי והיומיומי של האגפים באיסוף קפדני ומדוקדק של הנתונים בשכונה והכנת החומר לפעילות משפטית נמרצת, יצאו צווי סגירה מינהליים, הוגשו כתבי אישום כנגד עסקים שפועלים שלא כחוק, הוגברו סיורי השיטור העירוני במקום התכנסותם של עובדים בלא רישיון וביצוע מעצרים של חשודים להסתננות בלתי חוקית, בשיתוף עם יחידת עוז של רשות האוכלוסין במשרד הפנים.

חנוך זייברט, כי הפיקוח על הבנייה הגיש דו"ח מקיף על דירות שבעליהן פיצלו והשכירו אותן לעשרות שוהים בסכום של 100-200 דולר לכל שוכר, ובכך מגדילים את ההכנסות הכספיות באורח ניכר על חשבון פגיעה בכלל התושבים וכנגדם הוגשו תביעות משפטיות. זייברט ציין את הקו החד משמעי, בכל היחידות העירוניות, לשמור על אופייה הייחודי של העיר בני ברק למנוע את הפיכת השכונות לחצר האחורית לקליטת שבחי"ם.

מתוך 37 כתובות שהוגשו לאגף ההכנסות של העירייה, שבהנהלת מר שלמה איצקוביץ, אותרו 20 נכסים בהם שוהים בלתי חוקיים וחוייבו כעסק, לאחר שינוי סיווג בהתאם. בישיבת הצוות העירוני מסר אברהם בלושטיין, מנהל מחלקת רישוי עסקים של העירייה כי כנגד מועדון של מסתננים הוצא צו סגירה, אך בהתאם להחלטת המשטרה נדחתה הוצאת צו סגירה ונקבעו שלושה תנאים חד משמעיים, כי על בעלי המקום לחדול ממכירת משקאות משכרים, הימנעות מהתקהלות של עובדים זרים במקום וביטול עמדות אינטרנט.

בשיחתו עם תושבים בשכונה הודיע ראש העיר על הסיכום עם ההסתדרות לסיום העסקתם של השבחי"ם ע"י חברות חיצוניות ועל הרחבת הפעילות למיפוי פיצולי הדירות, הגשת דו"חות משפטיים והגברת פעילות השיטור העירוני. ראש העירייה הצביע על התוצאות החיוביות שהושגו עם אכיפת סגירת עסקים, לאחר השעה 11 בלילה, שהביאה למניעת פעילות של עסקים בעייתיים ולצמצום ניכר של היקף השוטטות האזור.

במהלך הסיור סוכם על קיום מפגשים נוספים בשכונה עצמה, עם מנהלי אגפי ההנדסה המשפטית, רישוי עסקים, ביטחון ושיטור עירוני, כדי להתרשם מכל מקרה לגופו ובשטח עצמו, ולנקוט נגדו בכל הכלים החוקיים העומדים לרשות העירייה, שכן, כדברי משתתפי הסיור, אינו דומה דיון משרדי מורכב וממוקד ככל שיהיה, להכרה מקרוב ויסודית של המצב בשטח והשלכותיו כלפי תושבי האזור. בתום הסיור הממושך, שנמשך שעה ארוכה לאחר חצות הלילה, הודיעו ראש העירייה והמשתתפים, כי לא ירפו מהנושא, וימשיכו לפעול באינטנסיביות אחר המצב, ובד בבד יעקבו מקרוב אחר יישום ההנחיות המשפטיות והמקצועיות הנדרשות בהתאם.


רוסיה: הצלחה רבה לסמינר "יחד" לצעירים יהודים י"ט תמוז תשע"ח
שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל י"ט תמוז תשע"ח
בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו ט"ז תמוז תשע"ח
תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות
1. חזק ואמץ
15/10/2013
ללי
אל תרפו ואל תחתו הגיע הזמן לטפל בנושא!! אם לא הממשלה לכה"פ ראשי העיריות
הגב לתגובה
2. רק חבל שהוא נזכר רק לפני הבחירות
19/10/2013
hubh
חבל
הגב לתגובה

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי