כ"א תמוז תש"פ
צילום: משה גולדשטיין
חיים ברקוביץ ה' שבט תשע"ד    15:55 'ועידת הנאמנים' לטובת מוסדות צאנז נערכה באלעד

בהשתתפות האדמו"ר מצאנז שליט"א נערכה 'ועידת הנאמנים' לטובת מוסדות צאנז באלעד. סביבות שולחנות מפוארים וערוכים היטב הסבו המוזמנים. מעל חמישים אילי הון ידידי ואוהדי המוסדות באלעד השתתפו בועידה.

'ועידת הנאמנים' היוקרתית אורגנה ברוב פאר והדר ע"י ר' פנחס גרוס סגן ראש עירית אלעד ויו"ר הנהלת המוסדות באלעד, והר' חנא לנגסאם מנהל התלמוד תורה שבנייתו אמנם הושלמה זו עתה, אולם עדיין יש להשקיע הון רב בכדי להשלים את כל הצרכים החיוניים הנדרשים לתלמידים, אשר מסתכמים בסכומים של מאות אלפי ש"ח כשבתכוניתם להכשיר בירכתי הבניין מתקנים לילדים וכן חצר משחקים צמודה, תוך כדי הכשרת דרכי גישה ראויים ומרווחים, בפיתוח סביבתי מתאים כיאה וכיאות לכבוד התורה ולומדיה.

כמו כן יש לאבזר את כל הכיתות בציוד חדיש וריהוט מתאים וכן מוקמת בתלמוד תורה מרכז העשרה ויחידה חדשה ללימוד פרטני לתלמידים מתקשים הכוללים מערך אבחונים מקצועיים שילוו ע"י אנשי מקצוע רבי שם בתחום. וכל זאת מלבד החובות הענקיים הרובצים על כתפיהם מהשנים האחרונות.

אי לכך פנו בתקופה האחרונה לנדיבי עם אוהדי בית צאנז, והציעו להם ליטול חלק ושותפות באמת הבניין, על ידי השתתפות בהוצאות האדירות, כשלכל 'נאמן' שהתחייב להרים תרומתו הנכבדה ע"פ הסדר שנקבע מראש מקבל כתב נאמנות המקנה לו ולמשפחתו שותפות מלאה בלימוד התורה הקדושה והתפילה הטהורה מפי תינוקות של בית רבן בתלמוד תורה החדש.

למעלה מחמישים אילי הון ידידי ואוהדי המוסדות באלעד, השתתפו בוועידת הנאמנים המיוחדת, אשר נערכה בטרקלינו המפואר של ידיד המוסדות הרה"ח ר' יוסף מילר מאלעד אשר בטוב לבו העמיד את ביתו ואת החצר רחב המימדים שעליה אולם אוהל מיוחד שקושט ועוצב ברב פאר והדר.

הועידה נפתחה בשעות הערב, והמשתתפים הסבו לשולחנות מלאים מזן אל זן, ובליווי תוכניות עשירות ומגוונות, עליהם שקדו זמן רב. ועידת הנאמנים הופקה ברוב פאר ע"י הר"ר משה גליק מבית יוקרה הפקות

בפתח הוועידה נשא דברים המארח ה"ר יוסף מילר אשר הביע בדבריו את גודל הערכתו לתומכים הנכבדים המסייעים ונושאים בעול כשותפים יחד עם המנהלים המסורים הי"ו אשר מקדישים יומם וליל למען פיתוח ושגשוג המסדות.

כן נשא דברים נרגשים נציג הנאמנים ר' יהודה אלירז שהביע בדבריו את זכותו להיות שותף במסכת העשיה של צאנז

במרכזה של הועידה כאמור עמדה הופעתו כבוד האדמו"ר מצאנז שליט"א שהגיע במיוחד להוקיר את התומכים הדגולים מוקירי התורה ועמליה.

עם כניסתו של מרן האדמו"ר שליט"א כובד ראש העיר הרב ישראל פרוש שלזכותו נזקפת עיקר בנין התלמוד תורה לשאת דברי ברכה, בדבריו עמוד על הזכות הגדולה שזוכים המשתתפים להיות שותפים במקום קדוש זה ואשר לכבוד תרומתם זכו להופעת קדשו של כ"ק מרן האדמו"ר שליט"א ושבזכות ההשקעה בילדי ישראל בונים את דור העתיד באלעד .

הס הושלך עת אשר החל כ"ק מרן האדמו"ר מצאנז שליט"א לשאת דברים בו הטעים פירוש מהפרשה כשלאחר מכן הפליג בדברי תודה לנדיבי עם אשר זכו דווקא בימים אלו עת אשר משנאיך נשאו ראש למוטט את עולם התורה נתגברו נדיבי לב להעמיד חומה בצורה מנגד שכידוע שבזכות הבל פיהם של תשב"ר מתקיים העולם.

בסיום דברות הקודש, עברו כל המשתתפים בפני מרן שליט"א אשר העניק לכל אחד ואחד מנחת זכרון  שי יוקרתי.

צילום: משה גולדשטיין

תגובות

הוספת תגובה

מאת:
נושא:
תוכן:
תודה על תגובתך. היא נשלחה לאישור המערכת
אין לפרסם באתר תגובה: המוציאה דיבה, לשון הרע, הפוגעת בפרטיות, מזיקה,
מאיימת או מפירה קניין רוחני. כל הנ"ל מבלי לגרוע בנכתב והמתחייב על פי תקנון האתר.
הצג\הסתר כל התגובות

שלח כתבה לחבר

שם הנמען  
שלח לאימייל
שם שלך  
אימייל שלך
הערות  
שלח ביטול

דווח לעורך

שם שלך  
אימייל שלך
נושא הפניה
שלח ביטול
לדעת החדש בס"ד: אתר לדעת החדש עלה לאוויר - כנסו עכשיו
מדינה יהודית דו"ח הלמ"ס: בשנת 2065 החרדים 32% מהאוכלוסייה
תורה ושמחה שבע ברכות וכתיבת ספר תורה לאחדות ישראל
פשיטת מס הכנסה 35% מהעסקים שנבדקו במא"ש לא רשמו הכנסות
ירושלים: כ-1,600 תושבים השתתפו באירוע בריאות לגברים יעקב עזרא
הכרמלית הישנה פינתה אמש את מקומה ירוחם שמואלביץ
בגלל הנוהל - 500 תלמידות חרדיות יאלצו לעזוב את בית הספר ירוחם שמואלביץ
צפו: מה עושה בלון תצפית במרכז העיר בני ברק? ירוחם שמואלביץ
ביתר עילית: שריפה פרצה בכיתת הלימוד תוך כדי לימודים שלום בר ששת
למדור מקומי